موج
کدخبر : ۳۴۵۷۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345722

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با تاکید بر لزوم معرفی محاسن کلام اهل بیت(ع) به مردم گفت: تلاش در این جهت بدون تردید مورد تأیید اهل بیت(ع) است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) در ششمین نشست سید العابدین(ع) از سلسله نشست‌های کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که شب گذشته در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، اظهار کرد: تمام افرادی که در مسیر احیای میراث امام سجاد(ع)تلاش می‌کنند کاری با ارزش انجام می‌دهند و از آنها تشکر و قدر دانی می‌کنیم.

وی با اشاره به فرازی از زیارت نامه امام سجاد(ع) که می‌گوید شما دشمنان خدا را مأیوس کردید، گفت: زیارت نامه اهل بیت(ع) گزارش عملکرد آنان است که هم مسیر آنها را مشخص می‌کند و هم مسیر حرکت ما را در مسیر اهل بیت مشخص می‌کند.

سعیدی ادامه داد: همواره مقابل حرکت اولیاء الهی افرادی بودند که دشمنی می‌کردند و این اهل بیت هراسی و امام هراسی خطی بوده که در طول تاریخ و به خصوص در زمان پیامبر اسلام(ص) که پرچم توحید را بر افراشتند وجود داشته است.

وی با بیان اینکه انبیاء و اهل بیت(ع) تلاش بسیاری برای هدایت مردم و تبلیغ دین خدا کرده‌اند، افزود: این که تلاش‌های اهل بیت(ع) تأثیر چندانی بر جامعه نمی گذاشته و مردم به سمت آنها نمی‌رفتند به خاطر ضعف در مخاطبان و اهل بیت هراسی و امام هراسی بوده که خلفای آن زمان دنبال می‌کردند.

سعیدی در خصوص ضرورت بهره‌مندی مسلمانان در سبک زندگی خویش از صحیفه سجادیه تصریح کرد: امام سجاد(ع) در قالب صحیفه گزارش می‌دهند که چه رفتاری معاندین با اهل بیت(ع) داشته‌اند و راهکار برای خروج از مشکلات و داشتن زندگی معنوی ارائه می‌کنند.

وی تأکید کرد: کنگره‌هایی که برای تبلیغ و ترویج مکتب اهل بیت(ع) برپا می‌شود باید تمام ابعاد زندگی اهل بیت(ع) در آن دیده شود؛ باید رفتار اهل بیت(ع) را با نیازهای زمان تطبیق داده و برای رفع مشکلات زمانه بهره‌برداری خود را از سیره آن بزرگواران داشته باشیم.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) گفت: لازم است که محاسن کلام اهل بیت(ع) را به مردم معرفی کنیم و تلاش در این جهت بدون تردید مورد تأیید اهل بیت(ع) است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها