موج
کدخبر : ۳۴۴۹۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344965

محمدرضا کیانی اعلام کرد؛

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد 120 فرصت شغلی توسط کمیته امداد در پنج ماهه اول سال ۹۹ در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کیانی بیان داشت: کمیته امداد استان اصفهان با استفاده از ظرفیت الگوی راهبری شغلی120 فرصت شغلی در پنج ماهه اول سال جاری برای مددجویان اصفهانی ایجاد شده است.

وی ایجاد شغل بادوام و دارای درآمد مناسب را از جمله اهداف مهم این نهاد عنوان کرد و گفت: از انجایی که بخشی از افراد تحت حمایت قادر به مدیریت کامل یک کسب و کار نیستند و امکان دارد در صورت اجرای طرح اشتغال در ایجاد درآمد با ثبات دچار مشکل شوند؛ بنابراین از دو سال پیش سبک جدیدی برای اشتغال این مددجویان توسط کمیته امداد استان اصفهان در دست اجراست.

کیانی این سبک جدید را مبتنی بر الگوی SPV یا راهبران شغلی معرفی کرد و افزود: در این الگو راهبر شغلی در مرحله راه اندازی، تولید، بازاریابی و فروش به مجری طرح اشتغال خدماتی ارائه می کند.

وی تعداد اشتغال ایجاد شده با این روش در سال ۹۹ تا پایان مردادماه را ۱۲۰ شغل اعلام کرد و گفت: ۱۸ فرد، شرکت و گروه تولیدی در قالب راهبران شغلی حمایت و پشتیبانی مددجویان در این مشاغل را بر عهده دارند.

کیانی ادامه داد: پرورش قارچ، قالیبافی، صنایع دستی، تولید میوه خشک، دامداری، کشت زعفران و پرورش زالو از مهمترین زمینه هایی است که راهبران شغلی در حال ارائه خدمت به مددجویان هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره)  با اشاره به دیگر مزیت های این الگو برای اشتغال مددجویان، یادآور شد: در مناطقی که با مشکلاتی از قبیل خشکسالی و یا فقدان زیرساخت های مناسب دست و پنجه نرم می‌کنند، ظرفیت های شرکت ها و افراد موفق و دارای کسب و کار فعال می‌توانند در قالب راهبری شغلی به کمک مددجویان ساکن در این مناطق بیاید و زمینه اشتغال با دوام و خودکفایی آنها را فراهم کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها