موج
کدخبر : ۳۴۴۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344912

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه ناحیه دوشهرستان اصفهان خبر داد:

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اصفهان ناحیه دو از کمک ۳میلیارد ریالی اوقاف ناحیه دو اصفهان به مساجد وهیات مذهبی در طرح شمیم حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین روح الله بیدرام با اشاره به اینکه اولویت اصلی برای برگزاری طرح بصیرت عاشورایی و مراسمات محرم حفظ سلامت مردم و جامعه بود،گفت:اوقاف ناحیه دو اصفهان 3 میلیارد ریالی  این اداره  در دوران کرونایی به مساجد و هیات مذهبی در طرح  شمیم حسینی مساعدت کرد.

وی افزود: مدیریتِ توزیع عادلانه عواید نیات واقفین موجب بهره مندی از سفره اطعام ابا عبدالله الحسین(ع) در همه سطوح و اقشار مختلف جامعه شده و اجرای طرح شمیم حسینی  از طریق مراکز افق  وموقوفات مرتبط باعث گسترش تکریم امامزادگان عظیم الشان و مساجد و هیئات مذهبی و تقویت پیوند بین آنها شده است.

این مقام مسئول بیان داشت: با آسیب شناسی فرآیند اجرا شده در سال های گذشته ، خلاء عدم استفاده از ظرفیت سایر ارگان ها از جمله اداره تبلیغات اسلامی که مسئول هدایت و حمایت بر هیئات مذهبی است و از سویی اداره اوقاف که مسئول اجرای نیات امینانه روضه و تعزیه سیدالشهدا(ع) محسوب می شود، مشهود بوده که در طرح شمیم حسینی این خلاء مرتفع و این طرح با همکاری کامل اداره  تبلیغات اسلامی و امور مساجد اجرایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین روح الله بیدرام در ادامه تصریح کرد: این امر موجب ایجاد ساختارمندی بیشتر جریان مذهبی و تعظیم شعائر حسینی با رعایت اصل امانتداری در اجرای نیات مرتبط با سیدالشهدا(ع)، با توجه به قیود مکان و زمان شده است.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اصفهان ناحیه دو گفت: در این طرح مساجد وهیات مذهبی  با توجه به ویروس کرونا و برپایی مراسم عزاداری ،حدود ۳میلیارد ریال دستگاه ضدعفونی کننده  که  به صورت نمایشگاه شمیم حسینی برگزار شد مورد حمایت قرار گرفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها