موج
کدخبر : ۳۴۴۸۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344828

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه خوشبختانه در 24 ساعت گذشته مورد فوتی از بیماران کرونایی گزارش نشده است گفت: تعداد 32 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکترفرزین رضاعی  ظهر امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان اظهار کرد: در حال حاضر 95 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: 52، سقز: 9 نفر، مریوان: 7 نفر، قروه: 5 نفر، بیجار: 3 نفر، کامیاران: 12 نفر، دیواندره: 1 نفر، بانه: 5 نفر و دهگلان: 1 نفر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 22 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 444 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 157 نفر در سنندج، 84 نفر در سقز، 38 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 32 نفر در دیواندره، 26 نفر در بیجار، 26 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها