موج
کدخبر : ۳۴۴۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344806

با حضور مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان انجام شد؛

با حضور مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان مرکز نیکوکاری "مداد رنگی" که به صورت تخصصی در زمینه آموزشی و فرهنگی فعالیت خواهد کرد برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع در آئین افتتاح این مرکز ضمن تاکید بر اهمیت گسترش مراکز نیکوکاری برای این نهاد، یادآور شد: هدف از تاسیس و گسترش این مراکز واگذاری کار مردم به مردم است و تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داده که اعتماد به مردم در زمینه واگذاری امور به آنها، راهگشا و مفید است.

وی افزود: مرکز نیکوکاری "مداد رنگی" که سیصدمین مرکز نیکوکاری کمیته امداد استان اصفهان است با همت خیران فعال در زمینه های فرهنگی و آموزشی راه اندازی شده و به عنوان ستاد هم اندیشی و راهبری فرهنگی دیگر مراکز نیکوکاری فرهنگی، فعالیت خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی ریشه در کمبودهای فرهنگی دارند، گفت: مرکز نیکوکاری مداد رنگی قوه عاقله مراکز نیکوکاری در زمینه فرهنگی خواهد بود و وظیفه آن شناسایی و پرورش ظرفیت های فرهنگی آنها و بکارگیریشان در مسیر خدمت به مددجویان و نیازمندان است.

زارع در ادامه با قدردانی از همکاری آموزش و پرورش استان در زمینه ترویج احسان و نیکوکاری در میان دانش آموزان، یادآور شد: تا کنون ۱۹ مرکز نیکوکاری در مناطق آموزشی سراسر استان راه اندازی شده و انشاالله با همکاری فرهنگیان عزیز در همه ۴۱ منطقه آموزشی استان دایر خواهد شد.

وی ادامه داد: دانش آموزان به علت حضور در دوران شکل گیری باورها، تصورات و شخصیت خود بیشترین از دیگران نیاز به قرار گرفتن در محیط مناسب فرهنگی و دریافت آموزش و محتوای مناسب در این زمینه را دارند و گسترش چنین مراکزی، نوید بخش ارائه خدمات گسترده به مددجویان در این زمینه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه ۱۸ هزار و۸۲۹ دانش آموز در جامعه تحت حمایت این نهاد مشغول تحصیل هستند، یادآور شد: امسال بیش از ۳۸ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال در قالب بسته های اموزشی و کمک هزینه تحصیلی در روزهای ابتدایی سال تحصیلی جدید به این عزیزان اهدا می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها