موج
کدخبر : ۳۴۴۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344678

انتقاد منصور آرامی؛

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، با انتقاد از اینکه مدیریت مناطق آزاد کشور رها شده است، گفت: مدتهاست تعداد زیادی شناور پر از کالا در بندر بهمن قشم بلاتکلیف هستند که این موارد نشان از ناهماهنگی و کم‌توجهی به مسائل اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خودمحوری در منطقه آزاد قشم مشکلاتی برای مردم و مسافران ایجاد کرده است، گفت: اصل مناطق آزاد امری پسندیده و کارشناسی شده است، لیکن وقتی نظارت دقیق و ساختار مناسبی برای آن درنظر گرفته نشده یا در اجرا به درستی قوانین و مقررات آن اجرا نگردد جز اینکه موجب سردرگمی، نگرانی و مشکل مردم ساکن در مناطق آزاد می شود، نتیج دیگری نخواهد داشت.  مناطق آزاد برای ایجاد اشتغال، پیشرفت همه جانبه، توسعه متوازن و عدالت مطابق با اصل 48 و سوم قانون اساسی ایجاد شده و جز این موضوع دیگری به عنوان هدف گذاری تشکیل آن نبوده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در منطقه آزاد قشم به دلیل خودمحوری و بی توجهی به مسائل اساسی مردم مشکلاتی را برای اهالی زحمتکش قشم یا مسافرانی که به آن جزیره زیبا مسافرت می کنند، فراهم نموده است، این منطقه آزاد تکلیف مدیریت و بنادر کوچک پهل و لافت که روزانه صدها خودرو از این محل به قشم وارد یا خارج می شوند را روشن نماید.

اختلاف بین منطقه آزاد، استانداری، سازمان بنادر و دریانوردی موجب شده، مردم خونگرم پهل با مشکل مواجه باشند. همچنین بلاتکلیفی ساخت پل 1800 متری بین پل و لافت نیز از جمله موارد مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: همین ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی منطقه آزاد، میراث فرهنگی و ....باعث شده سرمایه گذاران پرورش میگو تکلیف خود را به درستی ندانند و در نهایت کار را نیمه تمام رها کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت مناطق آزاد کشور رها شده است، مدتهاست تعداد زیادی شناور پر از کالا در بندر بهمن قشم استقرار دارند و همچنان بلاتکلیف هستند و هیچ کس نیز پاسخگو نیست و در هر صورت تمام این موارد نشان از ناهماهنگی، بی برنامگی و کم توجهی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است، مسئولان باید کوچکترین کوتاهی در این امر نداشته باشند. یقینا هر یک از این مسائل می تواند بخشی از اقتصاد محلی و ملی را کم رونق کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها