موج
کدخبر : ۳۴۴۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344589

مدیرکل بهزیستی استان البرز از تعطیلی موقت بیش از ۵۰ مهدکودک به دلیل شیوع کرونا ویروس در البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، اسداله حیدری با بیان اینکه "276 مهدکودک تا پایان سال 98 تحت نظارت بهزیستی فعالیت می‌کردند و به طور میانگین 10هزار کودک  زیر 6سال از خدمات متنوع  مراقبتی ، آموزشی و پرورشی بهره مند می‌شدند" اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا مهدهای کودک از 4 اسفند سال 98 لغایت 24 خرداد سال 99  تعطیل بوده و طی بخشنامه از  کمیته پیشگیری از بیماریهای واگیر بهزیستی کشور با موضوع  پروتکل بازگشایی، مهدهای کودک از 24خرداد سال‌جاری شروع به فعالیت کردند.

وی با بیان اینکه "پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل در این مهدهای کودک اجرا و ناظران ما نیز نظارت‌ها را انجام می‌دادند" افزود: تعداد محدودی از خانواده‌ها از این بازگشایی استقبال کردند و این عدم استقبال سبب تعطیلی موقت بیش از 50 مهدکودک در استان البرز شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: فعالیت مهدهای کودک در شرایط فعلی تابع مصوبات جلسات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بوده و قطعا در زمان بازگشایی ملزم به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هستند.

حیدری با اشاره به  پیگیری والدین درباره شهریه مهدهای کودک در سال‌جاری، تصریح کرد: مهدهای کودک مجاز به افزایش شهریه به میزان 31درصد نسبت به شهریه سال گذشته هستند.

وی خاطرنشان کرد: این میزان افزایش  با تایید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار به بهزیستی کشور اعلام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: جزئیات مرتبط با شهریه مهدهای کودک در بخشنامه‌ای به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و مهدهای کودک با نظارت، ابلاغ و در سایت اداره کل بهزیستی البرز بارگذاری می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها