موج
کدخبر : ۳۴۴۳۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344383

اکبر بهنامجو:

استاندار اردبیل گفت: تا سال آینده همه سدهای کوچک و معیشتی استان باید تعیین تکلیف شده و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل امروز در آیین شروع عملیات اجرایی تکمیل قسمت اول طرح شبکه آبیاری سبلان که درش شهرستان مشکین شهر برگزار شد گفت: تا سال آینده همه سدهای کوچک و معیشتی استان اردبیل باید تعیین تکلیف شده و به بهره‌برداری برسد.

استاندار اردبیل در این آیین با تاکید بر ضرورت اجرای فاز دوم طرح آبیاری اراضی پایاب سد سبلان گفت: اجرای طرح آبیاری در ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی باقی‌مانده پایاب این سد در اولویت کاری مسئولان استان قرار دارد.

اکبر بهنام‌جو با اشاره به افزایش پنج تا هفت برابری درآمد کشاورزان منطقه با اجرای طرح‌های آبیاری مزارع بیان کرد: تلاش می‌شود که پروژه‌های پایاب سدهای استان در سریع‌ترین زمان ممکن اجرا شده و به بهره‌برداری برسد.

برگزاری جلسه پیگیری طرح های آبرسانی هر 45 روز یک بار

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح‌های زیربنایی شهرستان مشکین‌شهر، هر ۴۵ روز یک جلسه با اولویت پیگیری طرح‌های آبرسانی و آبیاری شهرستان با حضور مدیران استانی و محلی در شهرستان برگزار شده و پیشرفت کار پیگیری خواهد شد.

 بهنامجو افزود: برای فاز اول اجرای این شبکه ۹۰ میلیارد تومان هزینه شده و دولت تامین ۹۰ میلیارد تومان از هزینه موردنیاز برای اجرای فاز بعدی را نیز تعهد کرده است.

۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم برآورد شده است

استاندار اظهارداشت: حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم برآورد شده که برای تامین مابقی هزینه باید مردم مشارکت کنند.

وی گفت: با آغاز عملیات اجرایی این شبکه ،پروژه‌های اصلی و موردنیاز در بخش شبکه پایاب در استان اجرایی می‌شود.

بهنامجو همچنین با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای تکمیل سدهای معیشتی در مشگین‌شهر از برنامه‌ریزی برای تکمیل این سدها در سایر مناطق استان خبر داد.

وی با بیان اینکه آبرسانی به روستاها و نیازمندی‌های شهرستان‌ها در زمینه اجرای راه و آبرسانی مورد پیگیری است ، خواستار برگزاری جلسات مستمر با هدف بررسی روند اقدامات شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها