موج
کدخبر : ۳۴۴۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344238

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف ۶۵ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در اصفهان و دستگیری یک نفر توسط نیروی انتظامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ محمدرضا خدادوست اظهار داشت: ماموران انتظامی مطلع شدند فردی به صورت غیرقانونی اقدام به استخراج ارز دیجیتال توسط تعدادی دستگاه ماینر قاچاق در یک کارگاه می کند که در نتیجه ۶۵ دستگاه ماینر که به صورت غیر مجاز با تجهیز کابل های شبکه برق شهری در حال استخراج ارز دیجیتال بودند کشف شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه ها توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد ریال اعلام شده است، گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان خاطر نشان کرد: استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی و کارگاهی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی با این دستگاه ها می کنند که پلیس برخورد قانونی با این گونه افراد را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها