موج
کدخبر : ۳۴۳۸۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343880

در دهه اول محرم صورت گرفت؛

در دهه اول محرم 25هزار عدد ماسک رایگان در پویش نذر ماسک در خمینی شهر حسینیه ایران توزیع شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، امسال با توجه به اینکه  ویروس منحوس کرونا کشور را گریبانگیر کرد و شهرستان خمینی شهر به دلیل تراکم جمعیت وضعیت قرمز را سپری می کند، جوانان در قالب پویشی مجازی نسبت به جمع آوری نذورات برای تولید و توزیع ماسک اقدام کردند که 25 هزار عدد ماسک در هیات های مذهبی و بین عزاداران توزیع شد.

امسال محرمی متفاوت با سال های قبل تجربه کردیم. در حالی که بیماری کرونا سراسر جهان را فرا گرفته و کشور و استان و شهرستان ما نیز مستثنی نبود با تدابیر انجام شده تصمیم بر این شد که هیات ها و تکایا و مساجد با رعایت کردن اصول بهداشتی اقامه عزا برای سید و سالار شهیدان کنند.

در شهر ولایتمدار و شهید پرور خمینی‌شهر نیز این امر صورت پذیرفت و به همت مسئول پیج اینستاگرام خمینی شهر و عکاس شهرستان سعید بیگی تعداد 25 هزار ماسک بین عزاداران حسینی تقسیم گردید.

ماسک نذری

یک فعال مجازی و رسانه ای شهرستان خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در این باره توضیح می دهد: برای حفظ سلامتی مردم و شرکت در عزاداری ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) بر آن شدم تا با راه اندازی پویش ماسک نذری در شهرستان قدمی در جهت سلامتی شرکت کنندگان در مراسم سیدالشهداء و پیشگیری این بیماری منحوس برداشته باشم.

سعید بیگی در طی تعاملات و همکاری هایی که انجام شد خیرین و خانواده ام و تا حدودی مسئوولان شهرستان در این راستا قدم برداشتند که امید است مورد عنایت ارباب بی کفن قرار گیرد.

به گفته وی، در روز هشتم محرم که نمایش نمادین کاروان هشتم محرم در خمینی شهر برگزار می گردد حدود ده هزار ماسک بین عزاداران حسینی تقسیم شد.

سعید بیگی یکی از هزاران محب حسین ابن علی است که با این روش و شیوه ابداعی اثبات کرد: می توان پای کار امام حسین (علیه السلام) و نظام انقلاب اسلامی ایران ایستاد و در برابر مشکلات سر خم نکرد.

این فعال مجازی و رسانه ای شهرستان خمینی شهر در پایان از همکاری تمام کسانی که در این ‌پویش به صورت مادی یا معنوی قدمی برداشتند و حمایت کردند تا مراسمات عزاداری همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا کشور برگزار شود، تشکر کرد.

به گزارش موج؛ ماسک های نذری بین بیش از 50 هیات مذهبی در شهرستان خمینی شهر تقسیم شده است.

ماسک نذری 3

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها