موج
کدخبر : ۳۴۳۳۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343334

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد؛

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: مشکل اساسی در بحث ساخت و ساز غیرمجاز در کوه و اقدام به کوه خواری حوزه مستثنیات است که مقرر شد نقشه مستثنیات در هر منطقه توسط اداره کل منابع طبیعی در اختیار فرماندار و بخشدار آن منطقه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضا حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: طبق قانون دهیاران وشوراها وظیفه حراست از ارضای ملی، تاسیسات عمومی، حفظ منابع عمومی روستا و همکاری با دستگاه ها در اجرای قانون را برعهده دارند.

وی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که به همراه بازدید میدانی از تجاوز و تصرف به حریم و بستر رودخانه در روستای منشاد برگزار شد، با اشاره به نقش دهیاران و شوراها در مراقبت از ارضای ملی و مستثنیات اظهار داشت: این موضوع در ماده 68 و 69 قانون بر عهده دهیاران و شوراها قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: مشکل اساسی در بحث ساخت و ساز غیرمجاز در کوه و اقدام به کوه خواری حوزه مستثنیات است که مقرر شد نقشه مستثنیات در هر منطقه توسط اداره کل منابع طبیعی یزد   در اختیار فرماندار و بخشدار آن منطقه قرار گیرد.

وی  عدم ارائه خدمات به ساخت و ساز های غیر مجاز و خارج طرح هادی در روستا ها تفت و مهریز را از مصوبات جلسه گذشته این شورا دانست و گفت: این مصوبه جهت اجرا به فرمانداری های ابلاغ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد تصریح کرد: تصرفات و ساخت سازهای جدید باید به صورت جد در اولویت دستگاه های متولی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها