موج
کدخبر : ۳۴۳۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343128

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: موقوفات دارای مصارفی هستند که اگر در احیای آن‌ها و استفاده حداکثری از آن‌ها کوتاهی شود، در حق مردم اجحاف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری   رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، امروز در دیدار با مدیرکل اوقاف استان قم، اظهار کرد: در زمینه کار اوقاف، یکی از مهم‌ترین امور شناسایی موقوفاتی است که در دست افراد مختلف قرار دارد و بدون پرداخت اجاره‌بها، از آن‌ها بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: لازم است اسناد این موقوفات به دقت مورد بررسی قرار بگیرند و در مرحله بعد، احیای آن‌ها را در دستور کار قرار داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احیای موقوفات باید متناسب با شرایط روز قرار بگیرد، گفت: اجاره بهای املاک وقفی باید در این چارچوب تعیین شود و متولی هم اجازه بذل و بخشش در این زمینه را ندارد.

وی ادامه داد: موقوفات دارای مصارفی هستند که اگر در احیای آن‌ها و استفاده حداکثری از آن‌ها کوتاهی شود، در حق مردم اجحاف شده است.

ذوالنوری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نسبت به مسئله وقف و بقاع متبرکه حساسیت ویژه‌ای دارند، گفت: به فرموده ایشان آستان مقدس امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند و در دوره‌های مختلف هم اقدامات گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: لازم است در شناساندن بقاع متبرکه به ویژه امامزادگانی که برای مردم ناشناخته مانده‌اند، تلاش بیشتری صورت بگیرد زیرا بقاع متبرکه همواره ملجأ و پناهگاه مردم بوده‌اند و نیازهای روحی و روانی مردم را تامین کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مسیر زندگی باید با دقت فراوان حرکت کنیم زیرا هر لحظه امکان خطا و لغزش وجود دارد عنوان کرد: در زمینه موقوفات باید با دقت و وسواس فراوان عمل کرد زیرا پای حق‌الناس در میان است.

ذوالنوری تصریح کرد: نمایندگان مجلس آماده همکاری با سازمان اوقاف هستند تا متولیان وقف بتوانند با حداکثر توان و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، به رسالت خود بپردازند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها