موج
کدخبر : ۳۴۲۳۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342302

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: قوه قضائیه از ایجاد شهرک های تخصصی مشاغل مزاحم شهری با سیاست های تشویقی برای صاحبان این مشاغل حمایت کامل می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد نعیمی نژاد معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: در راستای ساماندهی مشاغل مزاحم شهری، بیش از 20 واحد فروش و ذبح دام غیر مجاز در یزد پلمب شد.

وی در این رابطه اظهار داشت: کشتارگاه قدیم در محله صدرآباد باید مطابق قانون از هر نوع فعالیت در زمینه نگهداری و پرورش دام و طیور پاکسازی شود.

وی افزود: در این راستا و با  همکاری خوب بین شهرداری، دامپزشکی و شبکه بهداشت، پلمب و انتقال واحدهای دامداری غیرمجاز از این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

نعیمی نژاد اظهار داشت: از سوئی با تعامل صورت گرفته، شهرداری منطقه یک در صدد تغییر کاربری اراضی و طرح های تشویقی برای  منطقه موصوف می باشد .

وی بیان اینکه هدف دادستانی یزد تقویت فعالیت های اقتصادی در چهارچوب قانون و فعال سازی ظرفیت های قانونی برای حمایت هرچه بیشتر از قانون مداران در شهر یزد است اظهار داشت: با اقدامات دستگاه های اجرایی به ویژه مدیریت شهری راه برای متخلفین سد می شود.

نعیمی نژاد افزود: برخی فعالیت ها از جمله پرورش و نگهداری دام و طیور در مناطق مسکونی شهر ممنوع بوده چرا که علاوه بر آسیب به بدنه شهری، حقوق شهروندان از جمله حق سلامت را  تضییع می کند.

معاون دادستان یزد تصریح کرد:  مطابق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها مشاغل مزاحم شهری می بایست ساماندهی شوند و رسالت قوه قضائیه  کمک به انجام اقداماتی جهت خروج زمینه سازان ایجاد مسائل غیر بهداشتی و زیست محیطی از شهرهاست.

وی اضافه کرد: قوه قضائیه از ایجاد شهرک های تخصصی مشاغل مزاحم شهری با سیاست های تشویقی برای صاحبان این مشاغل حمایت کامل می کند.

نعیمی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد: تمام ظرفیت های قانونی، نظارتی، اجرایی و در نهایت تسهیلگری برای حل این معضل شهری و  ساماندهی هرچه سریع تر در این زمینه مورد بهره برداری برای ارائه خدماتی موثر به مردم و تقویت آرامش و آسایش شهری قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها