موج
کدخبر : ۳۴۲۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342255

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: امروزه همه‌جا سخن از مکتب حاج قاسم سلیمانی است و این سردار شهید تبدیل به نماد جهانی فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه گفت: سردار قاسم سلیمانی تبدیل به نماد جهانی ایثار و شهادت شده است.

وی در نشست ایثار و شهادت که با حضور جمعی از ایثارگران، رزمندگان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد؛ اظهار داشت: ایثار و شهادت ریشه در فرهنگ عاشورای حسینی و کربلا دارد و این فرهنگ از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی در میان ملت ما جاری بوده است.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت موتور محرکه ۸ سال دفاع مقدس بود و بسیاری از تهدیدهای بزرگ را به فرصت تبدیل کرد و آزادگان سرافراز ما در دوران اسارت، شکنجه‌های دشوار و غیرانسانی را بهره‌گیری از این فرهنگ، با روحیه بسیار بالا تحمل کردند.

استاندار کرمانشاه افزود: در دوران تحریم‌های ظالمانه و همه‌جانبه آمریکا و فشارهای ناشی از بحران کرونا، ملت ایران با اتکا به فرهنگ ایثار و شهادت در برابر همه این فشارها ایستادگی کرده و از دل این بحران فرصت ساختند.

بازوند عنوان کرد: در رزمایش سراسری همدلی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است مردم به شکل گسترده به کمک همنوعان خود آمده‌اند و در این شرایط سخت در کنار آن‌ها ایستاده‌اند.

وی با تأکید بر این موضوع که فرهنگ ایثار و شهادت باید تبدیل به فرهنگ کوچه و بازار شود در ادامه اظهار داشت: اگر این فرهنگ همچون دوران دفاع مقدس فراگیر شود هیچ قدرت ستمگر خارجی توان ایستادگی در مقابل ملت ما را ندارد.

استاندار کرمانشاه گفت: نسل امروز را باید با ایثارگری‌های نسل دوران دفاع مقدس شود و در مدارس، دانشگاه‌ها و سطح شهر، این فرهنگ به شکل شایسته‌ای ترویج و معرفی شود‌.

بازوند در دنباله سخنانش اظهار داشت: امروزه همه‌جا سخن از مکتب حاج قاسم سلیمانی است و این سردار شهید تبدیل به نماد جهانی فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها