موج
کدخبر : ۳۴۲۱۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342115

علیرضا نثاری عنوان کرد:

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نهاوند با اشاره به ساخت واحد مسکونی برای محرومان نهاوند، از معرفی ۱۷ هزار و ۵۰۰ متقاضی در نوسازی مساکن روستایی به بانک عامل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا نثاری، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نهاوند با اشاره به  واحدهای  مسکونی برای محرومان نهاوند، با بیان اینکه حوزه فعالیت های مسکن در بحث بهسازی، جدولگذاری، آسفالت ریزی و نوسازی مساکن روستایی و شهری است، افزود: بهسازی افزون بر۹۳ روستا از ۱۶۸ روستای شهرستان را آغاز کردیم که از بهسازی فاز نخست ۵۴ روستا به اتمام رسیده و ۳۹ روستا هم در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: ۱۶۸ روستا با ۸۷ هزار نفر معادل ۴۹ درصد جمعیت شهرستان نهاوند را شامل می شود که دارای ۲۳ هزار و ۴۵۰ خانوار روستایی و بیش از ۲۶ هزار و ۳۷۱ واحد مسکن روستایی است.

نثاری با اشاره به اینکه فاز دوم بهسازی ۱۳ روستا از ۵۴ روستا نیز به اتمام رسیده که مبلغی افزون بر ۴۴ میلیارد تومان هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در بحث نوسازی مساکن روستایی هم ۱۷ هزار و ۵۰۰ متقاضی به بانک های عامل معرفی شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر پایان کار گرفته اند و به همین میزان واحد نوسازی شده داریم.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ هزار و ۶۵۰ واحد روستایی شهرستان نهاوند دارای سند است، بیان کرد: ۲۸۹ واحد مسکن شهری در شهر نهاوند نیز برای محرومان و کم درآمدها ساخته و تحویل داده شده است.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند با بیان اینکه تا سال ۹۴، ۱۹۳ مزار شهید در قالب ۱۶ روستا در سطح شهرستان ساماندهی شده است، گفت: در سال ۹۹ افزون بر ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن شهری و روستایی در ۹ روستا کارشناسی و ۵۴۱۱ واحد در قالب بازسازی، تعمیر و تجهیز لوازم منزل در مجموع ۵۴۵۰ پرونده تأمین اعتبار شد که ۲۱۱ میلیارد تومان به شهرستان تخصیص یافت که حدود ۲۷ تا ۲۸ درصد کل اعتبار استان را شامل می شود و به بانک ها معرفی شده، انعقاد قرارداد صورت گرفته و ۹۴درصد انجام و ۶ درصد باقیمانده است.

وی با اشاره به اینکه برای هر واحد ۱۶۰ کیسه سیمان در مجموع ۲۲ هزار تن سیمان رایگان اهدایی از سوی مقام معظم رهبری در نهاوند، برزول، گیان و فیروزان توزیع شده است، افزود: در سال ۹۹ در حوزه بهسازی روستا، ۳۹ روستا را با ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی و در مجموع با ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در دست اقدام داریم.

نثاری با بیان اینکه در ۳۶ روستا عملیات زیرسازی و خاکی به اندازه ۲۴۰ هزار مترمربع انجام گرفته است، تصریح کرد: در سال ۹۹، برای ۱۷ روستا اعتبار آسفالت گرفته شده و برای ۱۲ روستای دیگر نیز طی چهار ماه گذشته انجام شده که سطح آسفالت ریزی ۷۰ هزار مترمربع بوده است و آسفالت ریزی پنج روستای باقیمانده هم تا قبل از آغاز بارندگی ها انجام خواهد شد.

وی گفت: در سال ۹۹ از محل اعتبارات نوسازی مسکن، ۱۲۵۰ فقره با اعتباری افزون بر ۴۹ میلیارد تومان سهمیه تسهیلات بوده و تمام آنها به بانک های عامل معرفی شده که از این تعداد ۱۰۲۰ فقره منجر به عقد قرارداد شده و ۲۳۰ مورد دیگر در دست اقدام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها