موج
کدخبر : ۳۴۱۸۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341884

رشید حیدری مقدم مطرح کرد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با اشاره به اینکه همدان، ملایر، کبودراهنگ و رزن در ضعیت نارنجی قرار دارند، از کاهش مبتلایان به کرونا در همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رشید حیدری مقدم، رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در ستاد مقابله با کرونا با اشاره به کاهش مبتلایان کرونا در همدان گفت:  آمار بستری‌ها از ۶۱۲ نفر به کمتر از ۳۹۸ بیمار و تست «پی.سی.آر» مثبت از ۲۵۰ به ۱۱۹ نفر کاهش داشته است یعنی هم اینک ۳۹۸ بیمار دارای علایم حاد تنفسی در بیمارستان های این استان بستری هستند که از این تعداد آزمایش «پی.سی.آر»  ۱۱۹ نفر مثبت بوده است.

وی افزود: میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این استان از روزانه ۷۰ نفر به کمتر از ۲۰ نفر کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: سه هزار و ۳۷۴ نفر از اسفند سال گذشته تاکنون در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۴۳۵ جان باختند و همدان چهار هفته سخت را پشت سر گذاشت و از هفته گذشته روند کاهشی مبتلایان به کرونا آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار داشت: همدان، ملایر، کبودراهنگ و رزن وضعیت نارنجی ، اسدآباد، فامنین و نهاوند وضعیت زرد و شهرستان های بهار و تویسرکان در وضعیت قرمز کرونایی هستند و احتمال می رود در ارزیابی این هفته ۲ شهرستان قرمز همدان نیز به وضعیت نارنجی یا زرد تبدیل شده باشند.

حیدری مقدم با تاکید بر ضرورت تداوم فاصله گذاری فیزیکی گفت: برگزاری مراسم محرم و کنکور ۲ دغدغه مهم دانشگاه علوم پزشکی بوده با این وجود تاکنون ۲ کنکور ارشد پزشکی و غیرپزشکی در این استان برگزار شده که تنها ۲ بیمار بستری شدند و تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان آمادگی اختصاص بخش ویژه به داوطلبان کنکور کرونایی، افراد بستری در بیمارستان، داوطلبان نیاز به مراقبت که نیاز به بستری در بیمارستان را دارند، دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها