موج
کدخبر : ۳۴۱۸۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341857

معاون استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار در جلسه ستاد استانی کرونا، پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته‌شده را برای سلامت شرکت‌کنندگان کنکور سراسری تشریح کرد و گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای ایجاد محیط امن و ایمن در آزمون فراهم‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه، از تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های اجرایی مقابله با کرونا در کرمانشاه برای افزایش فضای حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری خبر داد و گفت: برای حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و ایجاد شرایطی برای آرامش بیشتر تمهیدات مناسبی به لحاظ آماده‌سازی محیط اندیشیده و‌ اقدامات لازم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی مقابله با کرونا انجام‌شده است.

وی افزود: انتخاب محل مناسب برای برگزاری آزمون که متناسب با جمعیت متقاضیان باشد را در اولویت قرار داده‌ایم و نماینده‌های دانشگاه رازی به‌عنوان متولی و وزارت علوم بر رعایت پروتکل‌ها نظارت خواهند داشت.

الهی تبار ادامه داد: از خانواده‌ها انتظار داریم آماده‌سازی شرایط روحی و روانی فرزندان خود را برای شرکت در آزمون بر اساس مشاوره‌های ارائه‌شده مدنظر داشته باشند و برنامه‌ریزی لازم را برای حضور به‌موقع در زمان مقرر، عدم تجمع و‌ توقف برای دیدار با دیگر دانش آموزان در محل، قبل و بعد از آزمون و استفاده از وسایل بهداشتی را انجام دهند.

دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه رعایت توصیه بهداشتی ابلاغی برای حفظ سلامتی داوطلبان و خانواده‌های آن جهت اعمال در آزمون سراسری را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: مشارکت خانواده‌ها و شرکت‌کنندگان در اجرای دستورالعمل می‌تواند به برگزاری این آزمون به‌صورت مطلوب کمک نماید.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از تجمع، شرکت‌کنندگان حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند، از تردد بی‌مورد در محل آزمون جداً خودداری و هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب را حفظ کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در ادامه به برگزاری نشست هم‌اندیشی با متولیان و دست‌اندرکاران هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های ابلاغی برای برگزاری مراسم عزاداری ضروری است و بر این اساس سلامت مردم و اقامه عزاداری مدنظر قرارگرفته است.

وی افزود: با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای بسته، دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط موظف هستند با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اماکن روباز را برای برگزاری مراسم عزاداری در اختیار متولیان قرار دهند و همه باید تلاش کنیم سلامت مردم حفظ شود.

الهی تبار گفت: از ظرفیت صداوسیما و رسانه‌ها برای تولید برنامه‌های ویژه ایام عزاداری ماه محرم استفاده خواهیم کرد و پروتکل‌های موردنظر نیز ابلاغ‌شده است.

وی در ادامه بازدید و ورود دانشگاه علوم پزشکی برای انجام بازرسی از ۲ هزار مرکز ارائه خدمات پزشکی شامل داروخانه‌ها، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: مراکز پزشکی باید الگوی رعایت توصیه‌های بهداشتی باشد و هیچ‌گونه قصوری در این زمینه پذیرفتنی نیست که البته کار ارزشمند دانشگاه با رویکرد فرهنگ‌سازی، برخورد و حتی پلمپ مراکز متخلف قابل‌تقدیر است.

الهی تبار شرط اصلی تداوم وضعیت فعلی در مهار کرونا را مشارکت بیشتر مردم برای رعایت توصیه‌های بهداشتی ذکر کرد و یادآور شد: انتظار داریم نظارت‌ها تداوم داشته باشد و همه با مشارکت تلاش کنیم این شرایط مطلوب دچار مشکل نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از تدوین نقشه راه مدیریت و مهار بیماری کرونا در استان کرمانشاه برای ماه‌های پاییز و زمستان به‌عنوان اقدامی مطلوب و مبتنی بر پیش‌بینی خبر داد و گفت: در ستاد استان کرمانشاه از شروع این بیماری در اسفندماه با نقشه راه حرکت کردیم که این مشارکت مردم و مدیریت مناسب در جلسه افتتاح سامانه گرمسیری موردتقدیر رئیس‌جمهور محترم هم قرار گرفت.

به گفته او‌ رسالت اصلی ستاد حفظ سلامت عموم است و توفیق در مسیر مقابله با کرونا را منوط به همکاری‌های دوجانبه است که از مردم انتظار می‌رود فضا را برای کمک به کادر بهداشت و درمان فراهم نمایند و این مهم با رعایت توصیه‌های بهداشتی محقق می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها