موج
کدخبر : ۳۴۱۶۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341646

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم:

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: لازمه پیشگیری از وقوع جرم، مسئله شناسی اجتماعی از نگاه متخصصان است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم با بیان اینکه در راستای تحقق پیشگیری از وقوع جرم می بایست نظرات متخصصان، مدیران و کارشناسان حوزه اجتماعی و پیشگیری مد نظر قرار گیرد گفت: به همین منظور هر ساله از سوی دفتر مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه، اولویت های پژوهشی در قالب فراخوان به دانشگاه ¬ها، حوزه های علمیه و موسسات علمی پژوهشی سراسر کشور ارسال و از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران متخصص و علاقمند به این حوزه برای انجام پژوهش دعوت به عمل می آید.

سرپرست معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم، جرائم اقتصادی و مالی، جرائم و آسیب¬ های مرتبط با خشونت؛ جرائم مرتبط با صدمات بدنی غیر عمدی، جرائم مواد مخدر صنعتی، روانگردان ها و مشروبات الکلی، جرائم سایبری و آسیب¬ های فضای مجازی، دعاوی، جرائم و آسیب ¬های حوزه خانواده؛ جرائم و آسیب ¬های مرتبط با امنیت اخلاقی و اجتماعی، جرائم و آسیب های مرتبط با مسائل شهری از جمله شهرنشینی، زمین خواری و ... را از مسایلی عنوان کرد که فراخوان و طرح های پژوهشی تا کنون حول محور آنها متمرکز بوده است.

یزدی خاطرنشان کرد: مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم آمادگی دارد تا در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی و فرایند پایان نامه‌ها در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری، از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان حمایت کند.

وی گفت: پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مرکز مطالعات اجتماعی استان قم و یا به بخش فراخوان ها در پایگاه اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه به نشانی www.scpd.ir مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها