موج
کدخبر : ۳۴۰۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340666

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به شسوع کروناویروس گفت: شهرستان همدان، ملایر، بهار و کبودرآهنگ در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به شیوع کرونا ویروس و وضعیت آن در استان، گفت: چهار شهرستان همدان، ملایر، بهار و کبودرآهنگ در وضعیت قرمز و شهرستان‌های رزن، اسدآباد و تویسرکان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند، 

وی افزود: در حال حاضر وضعیت ۴ شهرستان استان همدان به لحاظ شیوع کرونا قرمز است.

وی با بیان اینکه با گذر از اوج دوم همه گیری کرونا گفت: شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان همدان از سه هزار و ۱۵۰ نفر فراتر رفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: شهرستان‌های فامنین و نهاوند در شرایط زرد شیوع ویروس کووید ۱۹ قرار دارند.

حیدری مقدم با اشاره به پیش بینی ۷۰۰ تخت بیمارستانی استان همدان برای بیماران مبتلا به کرونا یادآور شد: اگر روند شیوع ویروس کرونا در استان همدان دوباره به اوج برسد این بار با کمبود کمبود تخت بیمارستانی در استان همدان مواجه می‌شویم.

حیدری مقدم تب، تنگی نفس و سرفه خشک را سه علامت شایع کرونا برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر بدن درد، اسهال و استفراغ، کوفتگی و در سنین پایین‌تر سوزش و تکرر ادرار از علائم بیماری کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با یادآوری اینکه اگر بیمار حال عمومی خوبی داشته باشد در قرنطینه خانگی درمان را دنبال خواهد کرد، گفت: افراد مبتلا به کرونا که حال عمومی مناسبی نداشته باشند در بیمارستان بستری می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها