موج
کدخبر : ۳۳۹۹۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339991

وحید علی‌ضمیر عنوان کرد:

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ها به پیاده‌راه بوعلی همدان، از خطرات جانی عابران، جلوه بصری نامطلوب، آلودگی هوا و آلودگی صوتی در اینخصوص سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان به نقل از  روابط عمومی شهرداری همدان، وحید علی‌ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان  با اشاره به ایجاد آلودگی صوتی و به خطر افتادن جان شهروندان در تردد موتورسواران در پیاده راه بوعلی، گفت: با توجه به ویژگی‌های خاص پیاده‌راه بوعلی، شاهد این بودیم که برخی از راکبان موتورسیکلت آنجا را برای مردم و کسبه ناایمن کرده اند و در این راستا اقدامات و راهکارهای دیگری توسط شهرداری و با همکاری پلیس راهور و نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفت.

وی از اتخاذ تدابیر جدید برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت به پیاده راه بوعلی خبر داد و گفت: یکی از مشکلاتی که همشهریان با آن مواجه هستند تردد موتورسواران در پیاده‌راه است که علاوه برخطرات جانی برای عابران پیاده، جلوه بصری نامطلوب، آلودگی هوا و آلودگی صوتی نیز به‌همراه دارد.

وی درباره ممانعت از تردد موتور سیکلت سواران به پیاده راه، تصریح کرد: بولاردهای سنگی و راه بندهای U و امگا در ابتدا و انتهای پیاده‌راه بوعلی افزوده شده و با نصب بنر و تابلوی ورود موتورسیکلت ممنوع اطلاع رسانی انجام شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان افزود: با پلیس راهور نیز هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا از این پس با موتورسوارانی که وارد پیاده راه می‌شوند و تخلف می‌کنند، برخورد قانونی لازم صورت گیرد و موتورسواران متخلف اعمال قانون شوند.

وی در ادامه بیان کرد: به‌منظور سهولت عبور جانبازان و معلولان یا تردد ویلچر وکالسکه با نصب ویلچر رو، مسیری برای این افراد درنظر گرفته شده که متأسفانه موتورسواران با شگرد خاصی از بین این تجهیزات عبور می‌کنند و وارد محدوده پیاده‌راه می‌شوند که لازمه ممانعت این موتورسواران برخورد جدی پلیس با متخلفان است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان ادامه داد: در کوچه ذوالریاستین و محله سرپل یخچال سه پارکینگ درنظر گرفته شده که موتورسواران می‌توانند موتورهای خود را در آنجا پارک نمایند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری همدان، علی‌ضمیر در پایان با بیان اینکه همواره امنیت و آرامش شهروندان در اولویت قرار دارد، گفت: راکبان موتورسیکلت‌ها باید همکاری خوبی با این مجموعه داشته باشند و به توصیه ها توجه نمایند تا برای  افراد پیاده مزاحمت ایجاد نکنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها