موج
کدخبر : ۳۳۹۷۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339720

مدیرکل کمیته امداد استان قم خبرداد؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم، با اشاره به اهدای 321 فقره وام اشتغال به افراد تحت پوشش کمیته امداد قم، گفت: درآمد کمیته امداد قم در سال99، 34 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است که نسبت به 4 ماهه سال گذشته با رشد 72 درصدی مواجه هستیم که نشان دهنده اعتماد مردم نسبت به خدمتگزاران کمیته امداد است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد قم امروز درنشستی با اصحاب رسانه قم، گفت: در حال حاضر جمعا ۲۲ هزار و 182 خانوار از خدمات امداد به صورت مستمر بهره مند می شوند و در طی این 4 ماهه اخیر، نسبت به 4 ماهه سال گذشته مستمری بگیران تقریبا 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در طی این چهار ماه نزدیک به تقریباً 14هزار و 300 نفر غیر تحت پوشش، به کمیته امداد مراجعه کرده اند وکمک‌هایی شامل حال آنان شده است که نزدیک به تقریباً ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بلاعوض به این مراجعات کمک و بخشی از آن هم وام پرداخت شده است.

 میرشکار بیان کرد: در طی این 4 ماهه اول سال99، به نزدیک به هزار و ۹۵۳ نفر حدودا نزدیک به 10 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه کارگشایی و ۳۹۰ مورد کمک هزینه ازدواج با سرانه میانگین ۶ میلیون تومان پرداخت شده است که ۱۸۹ مورد آن به صورت جهیزیه کامل اهدا شده و مابقی نیز به صورت کمک هزینه نقدی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اهدای 321 فقره وام اشتغال به افراد تحت پوشش کمیته امداد قم، گفت: درآمد کمیته امداد قم در سال99،  34 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است که نسبت به 4 ماهه سال گذشته با رشد 72 درصدی مواجه هستیم که نشان دهنده اعتماد مردم نسبت به خدمتگزاران کمیته امداد می باشد.

مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به بهره مندی  هزار و 485 نفر از خدمات مشاوران تخصصی کمیته امداد قم، گفت: این خدمات در زمینه های مشکلات طلاق، ترک تحصیل، آسیب های روانی و افسردگی و..صورت گرفته است.

میرشکار با اشاره به «آموزش چهره به چهره» برای خانواده های آسیب دیده که عمدتا در مناطق حاشیه نشین شهر زندگی می کنند، بیان کرد: در ذیل این طرح، 500 خانوار شناسایی شده اند که با کمک 20 طلبه خواهر مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن ها در طی جلسات مشاوره ای که به صورت حضوری و هفته ای یک بار برگزار می شود، برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به مسکن خانواده های تحت پوشش کمیته امداد قم، ادامه داد: هزار و 580 خانواده بدون منبع درآمد و اشتغال، در شرایط اضطراری از نظر مسکن قرار دارند شناسایی شده اند و به 248 نفر(خانواده) وام ودیعه مسکن بین 10 الی 20 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به پرداخت 20 میلیارد و 200 میلیون تومان مستمری به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در طی 4 ماهه اول سال 99، خاطرنشان کرد: سال 99 مستمری مددجویان کمیته امداد، 15 درصد افزایش پیدا کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها