موج
کدخبر : ۳۳۹۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339128

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: برای تحقق یک جامعه آرمانی و رو به تعالی، باید بنیان خانواده را بر یک اصول اساسی استوار کرد، چراکه تحکیم بنیان خانواده، نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد در نشستی با کارکنان مجرد دادگستری به مناسبت هفته ازدواج و خانواده، خانواده را کوچک ترین واحد اجتماعی و در عین حال، بزرگ ترین و اثرگذارترین واحد تربیتی در اجتماع انسانی ذکر کرد و بیان داشت: هر جامعه که بخواهد رشد و ترقی و توسعه را تجربه کند باید برای تشکیل نهاد خانواده و صیانت از آن برنامه داشته باشد.

وی وجود برنامه های متعدد دشمن در زمینه متزلزل ساختن نهاد مقدس خانواده به طُرق مختلف را دلیل بر اهمیت این نهاد مقدس دانست و افزود: اساس پیشرفت و موفقیت بشر مرهون استحکام، سلامت و آرامش خانواده‌ است لذا دشمنان برای ضربه زدن به جوامع اسلامی، خانواده را نشانه گرفته اند و میلیاردها دلار برای برهم زدن استحکام، سلامت و آرامش خانواده‌ها با هزاران طرح و نقشه شیطانی هزینه کرده اند.

این مقام قضایی تصریح کرد: خانواده، مهم ترین نهادی است که فرد در آن پرورش می یابد. بنابراین، سرمایه گذاری و توجه هرچه بیشتر به این نهاد مقدس، از رسالت معلمان به ویژه پیامبران و پیشوایان ادیان قرار گرفته است و نظام اسلامی باید به رشد و توسعه کیفی خانواده توجه کرده و با در اختیار قرار دادن امتیازها و تسهیلات رفاهی، آموزشی و مشاوره ای، به ارتقای سطح بهداشت و سلامت روانی خانواده کمک نماید؛ چراکه این کار، بر تربیت نسل آینده اثر مستقیم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ازدواج باعث تکامل دین و شخصیت انسان می شود، اظهار داشت: عدم سازگاری با محیط، تندخویی، نرسیدن به مراحل بالای رشد انسانی و انزوا طلبی از آثار تجرد و عدم تأهل است.

رئیس کل دادگستری استان یزد تسهیل و ترویج ازدواج را خواستار شد و بیان داشت: بخشی از سخت گیری ها در ازدواج محصول شرایط فرهنگی جامعه است که باید در این زمینه کار فرهنگی صورت گیرد، اما بخش دیگر مربوط به مباحث اقتصادی است که باید برای آسان شدن امر ازدواج، به مهندسی هزینه های مترتب بر ازدواج پرداخت.

وی به مسئولیت ادارات در زمینه کارکنان مجرد در مجموعه اشاره کرد و گفت: برای کاهش آسیب های حوزه خانواده، باید شرایطی را مهیا کرد و مشوق هایی را در نظر گرفت تا کارکنان مجرد به ازدواج ترغیب شوند، ضمن اینکه شاید باید سخت گیری هایی را نیز برای برخی از کارکنان که بدون دلیل تن به ازدواج نمی دهند نیز در نظر گرفت.

شایان ذکر است در این جلسه که معاون فرهنگی دادگستری نیز حضور داشت، یکی از مشاوران فعال حوزه خانواده به سخنرانی پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها