موج
کدخبر : ۳۳۸۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338997

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک البرز در خصوص بازگشایی مدارس در نیمه اول شهریور گفت: با توجه به ویروس کرونا دقیقا مشخص نیست مدارس به صورت حضوری یا غیر حضوری فعالیت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، فرزاد شعبانی با اشاره به زمان بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا کلیه مدارس استان در نیمه اول شهریور ماه بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: البته هنوز دقیقا مشخص نیست که این بازگشایی به صورت حضوری یا مجازی خواهد بود و این امر به وضعیت شیوع کرونا   و نحوه کنترل آن و البته تصمیم ستاد ملی کرونا بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در البرز تحصیل می‌کنند، توضیح داد: بدون شک برای اینکه هم دانش آموزان از برنامه‌های آموزشی خود عقب نمانند و هم سلامت آنها به بهترین شکل حفظ شود، روش درستی برای تدریس دروس مقاطع مختلف در ایام کرونا اتخاذ خواهد شد.

این مسئول در پاسخ به این سوال که چرا برخی از مدارس دولتی برای ثبت نام دانش آموزان از والدین پول می‌گیرند، گفت: اخذ هر گونه وجه به جز در قالب هزینه کتاب و بیمه دانش آموز از والدین ممنوع است.

شعبانی اضافه کرد: اگر مدیر مدرسه‌ای به جز این قالب‌ها از والدین درخواست پولی کند تخلف است و در صورت گزارش برخورد مقتضی صورت می‌گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک البرز افزود: هیچ دانش آموزی نباید به خاطر نداشتن تمکن مالی از ثبت نام و ادامه تحصیل باز بماند و تا کنون هم هیچ گزارشی مبنی بر اینکه مدیری به خاطر عدم توانایی مالی والدین از ثبت نام دانش آموزی در مدارس دولتی خودداری کرده نداشته‌ایم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها