موج
کدخبر : ۳۳۸۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338192

استاندار کرمانشاه انتقاد کرد:

هوشنگ بازوند در نشست ستاد مقابله با کرونا کرمانشاه گفت: احساس می‌شود شهرداری برنامه‌ای برای مقابله با کرونا برای جلوگیری از تجمع مردم در مراکز تفریحی و پارک‌ها و آموزش و فرهنگ‌سازی ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه بابیان این مطلب که نظارت بر انجام پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در کرمانشاه تشدید می‌شود، تأکید کرد: نظارت‌های لازم به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در کرمانشاه باید افزایش پیدا کند و در این راستا فرمانداران وظیفه مهمی به عهده‌دارند.

وی اظهار داشت: فرمانداران نظارت ویژه و جدی بر اجرای دستورالعمل‌ها و‌ مصوبه‌های ستاد استانی کرونا برای جلوگیری از برگزاری تجمعات به‌ویژه مراسم‌های عروسی و عزاداری‌ها داشته باشند.

بازوند بیان داشت: طی بازدیدی که از شهر کرمانشاه در روزهای گذشته انجام‌شده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر کرمانشاه کمتر شده لذا نظارت بر رعایت این پروتکل‌ها از سوی مردم باید افزایش پیدا کند.

وی همچنین خواستار نظارت بیشتر بر فروشندگان مواد غذایی سیار در سطح شهر از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط شد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: وضعیت استان در بحث رعایت پروتکل‌ها طی چند مدت گذشته خوب بود اما در حال حاضر دوباره این رعایت‌ها کمتر شده لذا رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما با اقناع‌سازی جامعه و شهرداری کرمانشاه با نظارت بیشتر، مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترغیب کنند.

بازوند بابیان اینکه شهرداری چه برنامه‌ای برای پارک‌ها و مراکز تفریحی دارد، گفت: احساس می‌شود شهرداری برنامه‌ای برای مقابله با کرونا برای جلوگیری از تجمع مردم در مراکز تفریحی و پارک‌ها و آموزش و فرهنگ‌سازی ندارد.

وی ادامه داد: اگر یک نفر بدون ماسک وارد اتوبوس درون‌شهری شود چنانچه این فرد ناقل بیماری باشد مانند یک بمب داخل اتوبوس است لذا نظارت بر سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها افراد با شهرداری کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه تأکید کرد: خیلی از مغازه‌داران از ماسک استفاده نمی‌کنند، اگر این شرایط رعایت نشود؛ کرمانشاه دوباره وارد پیک می‌شود.

وی بابیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هر فردی بخواهد خدمات دریافت کند باید از ماسک استفاده کند، گفت: در شهرداری کرمانشاه باید یک ستادی راه‌اندازی گردد که این ستاد نظارت در سطح شهر را با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط افزایش دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها