موج
کدخبر : ۳۳۸۰۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338091

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبرداد؛

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به ورود این دفتر در عرصه‌های نوین تبلیغی پرداخت وگفت: همگام با فراهم شدن زمینه‌های نوین تبلیغی و پدید آمدن ابزار‌های جدید برای تبلیغ دین، دفتر تبلیغات اسلامی سعی کرده گام‌های مؤثری را در امر تبلیغ بردارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی با اشاره به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دهه‌های اخیر، اظهار کرد: این نهاد تلاش داشته در عرصه تبلیغ دین و ترویج معارف الهی و مکتب اهل بیت(ع) اصل تناسب با نیازمندی‌های روز و ظرفیت‌های تبلیغی را محور قرار دهد.

وی با اشاره به اعزام مبلغان در ایام مختلف سال گفت: در گذشته قالب اصلی تبلیغ، تبلیغ سنتی و چهره به چهره بود که به صورت اعزام مبلغین محترم به اقصی نقاط کشور در موسم‌های تبلیغی و در دیگر ایام پر اهمیت سال صورت می گرفت.

وی به اقدامات دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه تبلیغ نوین اشاره کرد و افزود: این نهاد حوزوی همواره با حفظ تبلیغ چهره به چهره و سنتی سعی کرده است که در مجموعه خود، تبلیغ نوین را جدی بگیرد و در سال‌های گذشته، اداره کل تبلیغ نوین را تشکیل داد و تلاش شد تا از ابزارهای نوین برای رشد امر تبلیغ دین استفاده کنیم.

واعظی اظهار کرد: در این رابطه، معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را پایه ریزی کردیم و سعی شد که از این انقلاب تکنولوژیک که به وجود آمده و زمینه ای که در فضای سایبر و مجازی برای امر تبلیغ دین موجود است، بیشترین استفاده را داشته باشیم.

وی از راه اندازی مرکز نوآوری و خلاقیت در دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و گفت: در این مسیر، تشخیص داده شد که نیاز است در ذیل این معاونت و با اشراف این معاونت تازه تأسیس، یک مرکز نوآوری و خلاقیت در عرصه فرهنگ پدید بیاید.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به تصویب اساسنامه مرکز نوآوری مذکور در هیئت امنای این دفتر اشاره و تصریح کرد: در جلسه هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در هفته گذشته، اساسنامه تأسیس مرکز نوآوری و خلاقیت این دفتر که با عنوان «مرکز خلاقیت و نوآوری اشراق» نام نهاده شده است، به تصویب رسید.

وی افزود: برای تأسیس این مرکز توافق نامه ای با معاون علمی ریاست جمهوری که عهده دار امر حمایت از خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها و جریان‌های دانش بنیان در سطح کشور هستند، حاصل شد.

واعظی با اشاره به حمایت از نوآوری‌ها در منظر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: همچنان که با تأکیدات خاص مقام معظم رهبری امر حمایت از نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار جدی نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته و مورد حمایت خاص رهبر معظم انقلاب است، فضای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های صنعت، داروسازی و... عطف توجه به حوزه فرهنگ و فرهنگ دینی هم شد.

وی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم این فرصت را مغتنم شمرد که با توجه به ایده‌های خلاقانه ای که طلاب و فضلا در سطح کشور دارند، این مرکز را تأسیس کرد؛ در گذشته چندین نوبت رویدادهایی در این دفتر و شعب آن به ویژه در خراسان رضوی و اصفهان برگزار شده بود و عده ای از فضلا و طلاب محترمی که خلاق و نوآوری هستند و ایده‌های جدیدی دارند، شرکت کرده بودند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مأموریت مرکز خلاقیت و نوآوری اشراق پرداخت و تصریح کرد: این مرکز جدید التأسیس در دفتر تبلیغات اسلامی عهده دار حمایت، پشتیبانی و آموزش نسبت به صاحبان ایده‌های نو است که کمک کنیم تا این ایده‌ها به وقوع بپیوندد و به محصول منتهی شود.

وی در خصوص حمایت از ایده‌های جدید در عرصه‌های مختلف فرهنگ دینی افزود: هر آنچه که بتواند در عرصه‌های مختلف فرهنگ دینی و عمومی رشد ایجاد کند و نوآورانه و خلاقانه باشد، در این مرکز مورد حمایت قرار می گیرد و سعی می شود که به سمت خودگردانی و اقتصادِ فرهنگ حرکت شود.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی با اشاره به هدف راه اندازی این مرکز نوآوری اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از آن دسته از ایده‌ها و خلاقیت‌هایی که طلاب و فضلا جهت ترویج فرهنگ دینی و غنا و رشد بخشیدن به فرهنگ عمومی دارند، حمایت کند.

وی با بیان اینکه به زودی مرکز خلاقیت و نوآوری اشراق افتتاح می شود، افزود: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مکان این مرکز نوآوری را تهیه کرده و در مراحل تجهیز آن محل هستیم و به زودی حجت الاسلام والمسلمین علیزاده «معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی» به تفصیل در جلسه ای با حضور خبرنگاران جزئیات این کار را اعلام خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها