موج
کدخبر : ۳۳۸۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338041

هزار و ۴۶۵ بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، استان مازندران می‌توانست با تداوم فاصله‌گذاری اجتماعی و مدیریت مناسب در رفت و آمد‌های شهری و بین شهری از استان‌های الگو در مهار کرونا باشد، ناگهان با رفع محدودیت‌ها با افزایش مبتلایان مواجه شد.

۲۹۵ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های مجموعه دانشگاه‌های مازندران و بابل شناسایی و پذیرش شدند.

 

شناسایی ۲۵۲ بیمار کرونایی جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۲ بیمار جدید مشکوک به کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران بستری و ۱۹۶ نفر ترخیص شدند.

سید عباس موسوی اظهار داشت :  اکنون هزار و ۲۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری اند.

وی علت اصلی افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان این بیماری را تجمعات در مراکز خرید، تالارها، دورهمی‌های خانوادگی و مکان‌های مسقف عنوان کرد و گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند در کاهش ابتلای افراد به کووید ۱۹ موثر باشد.

موسوی بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زیاد نماندن در فضا‌های بسته و ورود خروج هوای آزاد تاکید کرد.

 

شناسایی ۴۳ بیمار کرونایی جدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۴۳ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۳۵ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

سید فرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل را ۲۳۴ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ۳۷ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

وی استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمعات، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از سفر‌های غیرضروری را در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ بسیار ضروری دانست.

جلالی گفت: استفاده مردم از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ۱۰ روز اخیر حدود ۲۰ درصد در شهرستان بابل و شهر‌های حومه افزایش یافته است و با ادامه این روند بزودی شاهد کاهش ابتلا مردم به ویروس کرونا خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها