موج
کدخبر : ۳۳۸۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338034

آیت الله اعرافی:

امام جمعه قم گفت: راه حل این است که قوای سه گانه کمر همت بسته و با نگاه علمی و کارشناسی، اما با روحیه جهادی و مقاومت و بهره گیری از گروه های جهادی و مردم شرایط را تغییر دهند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم در مصلای قدس، با اشاره به تاکیدات مراجع تقلید به حل مشکلات معیشتی مردم، اظهار کرد: ما در تریبون نماز جمعه نیز نسبت به این مهم تاکید داریم.

وی با اشاره به این که ما و ملت بزرگ ما شرایط خاص تحریم و مساله کرونا را می دانیم، ادامه داد: در شرایط تحریم هستیم و  نیز در شرایط کرونا قرار داریم که کرونا ۴۰ میلیون تن را در آمریکا بیکار کرده و در سراسر عالم مشکلاتی را ایجاد کرده است.

امام جمعه قم اضافه کرد: مردم ما این را نیز می دانند که نظام اسلامی دستاوردهای گوناگونی در عرصه های مختلف داشته است؛ ولی در عین حال به نظر می آید که این وضع معیشتی مردم و طبقات متوسط پایین قابل تحمل نباشد و شرایط مردم، شرایط دشواری است.

وی گفت: گرانی های سرسام آور و سختی های زیاد، حتی برای طبقات متوسط، نیز شکننده است و امیدواریم که مسئولان محترم یک عزم جدی تری را در جهش تولید، حمایت از اشتغال و صنعت، کنترل بازار و گرانی ها و کنترل قیمت ها در پیش بگیرند.

عضو فقهای شورای نگهبان، با تاکید بر این که باید اشکالات رفع شود، بیان کرد: راه آن بهره گیری از دانش و فن و بهره گیری از رویکرد انقلابی و جهادی در فعالیت های مسئولان است.

وی با تاکید بر جهش تولید، خواستار توجه به بازار بورس شد و با بیان این که هدایت سرمایه‌های سرگردان به سمت بورس خوب و سنجیده است، افزود: البته نقاط آسیب زننده‌ای وجود دارد که باید مدیریت شود و اگر پشت صحنه درست مدیریت نشود، ممکن است که این اقبال وسیع به بورس، به ضد آن تبدیل و منشا مخاطراتی شود.

وی با بیان این که باید مردم همراهی کنند و مشکلات را بدانند و نسبت به فتنه گری‌هایی که خارجی‌ها کرده اند؛ مراقبت کنند، گفت: غربی‌ها و دشمنان عظمت، اقتدار، امنیت و جایگاه بلند این ملت را نمی‌توانند ببینند و می‌گویند چطور در این منطقه آشوب زده و جنجالی؛ ایران توانسته است، دوام بیاورد و امروز میلیون‌ها دلار هزینه می‌کنند که اقتدار و امنیت ملت ایران را برهم بزنند.

اعرافی با تاکید بر این که توطئه‌های سنگینی برای ضربه به کشور چیده شده است، تصریح کرد: در توافق نامه با چین ملاحظه کردید که غربی‌ها چقدر فتنه گری کردند و حرف‌های بی‌جایی زده‌اند.

وی افزود: در این توافق نامه از موضع قدرت با استدلال و حفظ عزت وارد شده‌ایم و به همین دلیل برای غرب گرایان این مساله سنگین است؛ ملت مطمئن باشند که در انعقاد قراردادها، همه دقت‌ها لحاظ می شود و این قرارداد به گونه ای است که در مسیر درست حرکت می‌کند.

برنامه ۲۵ ساله همکاری با چین ابتکاری از سوی جمهوری اسلامی ایران است که در راستای سرمایه‌گذاری بلندمدت و راهبردی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه اقتصادی تدوین‌شده و در حال تکمیل است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تسلیت شهادت امام جواد(ع)، روز دحوالارض را گرامی داشت و با بیان این که ماه ذی الحجه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: باید جوانان آمادگی لازم را داشته باشند تا با دل روشن و آگاهی کامل وارد این ماه شریف بشوند.

مدیر حوزه های علمیه همچنین بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم برای عبور از مساله کرونا تاکید کرد.

وی با بیان این که بشر دائم در معرض طوفان بلا و گرفتاری است، گفت: بلاها و سختی‌ها در اختیار خداوند است و در قرن ۲۱ با این همه پیشرفت و ترقی خداوند با یک ویروس همه را تسلیم می‌کند و این بزرگ ترین هشدار برای بشر است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان افزود: درس بزرگ این بلا، درسی هشداردهنده و آگاهی بخش برای بشر است؛ ضمن این که باید برای مقابله با این ویروس تلاش کنیم؛ ضروری است که به درس‌های بزرگ این بلا توجه لازم را داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها