موج
کدخبر : ۳۳۷۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337912

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران خبر داد:

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران گفت: خرداد امسال بیش از ۳ میلیاردتومان تجهیزات برای هنرستان‌های مازندران خریداری شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قربانعلی شیرزاد اظهار داشت: ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تجهیزات برای هنرستان‌های استان خریداری و این روند تا سقف ۷ میلیاردتومان ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه  با بیان اینکه بخشی از تجهیزات را تحویل گرفته و بقیه نیز در آینده برای توزیع بین هنرستان‌های مازندران دریافت خواهد شد افزود: تعمیرات جزیی و کوچک مدارس با آموزش و پرورش و تعمیرات اساسی بر عهده این اداره کل است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران با اشاره به دستورالعمل وزیر آموزش و پروش به مدیان کل استان‌ها مبنی بر مشخص شدن مصادیق تعمیرات جزیی تصریح کرد: باید کارگروهی تشکیل تا اینگونه تعمیرات با ساز و کار همان دستورالعمل و برون‌سپاری به شرکت‌های خصوصی انجام شود.

شیرزاد با اشاره به اینکه بسته اجرایی طرح "آجر به آجر" راهبردی تحولی با هدف توسعه مشارکت‌های مردمی و رویکرد مشارکت گروهی در امر مدرسه‌سازی و ترویج این فرهنگ در میان اقشار مختلف محسوب می‌شود گفت: این طرح با توجه به بند ۳ اهداف و بند ۷ سیاست‌های اجرایی برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری، هدف عملیاتی شماره ۹ و راه‌کار ۹-۲ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نیز مصوبه ۶۶۳ شورای عالی آموزش و پرورش از اردیبهشت امسال آغاز به کار کرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران به کمک مجامع خیرین مدرسه ساز از سال ۷۷ اشاره کرد و افزود: امسال دو موضوع مکان یابی فضا‌های آموزشی بر اساس آمایش سرزمین و بسته تحولی اجرایی مشارکت‌های مردمی در دستور کار قرار گرفته و هدف از آن مشارکت همگانی به ویژه نهاد‌های دولتی ذکر شده در سند تحول بنیادین، نهاد‌های خصوصی، گروه‌های جهادی، سمن‌ها و حتی دانش‌آموزان با طرح قلک مهربانی، به اندازه یک آجر در امر مدرسه‌سازی است.

شیرزاد گفت: اجرای طرح آجر به آجر به سازمان نوسازی واگذار شده و یکی از اقداماتی که باید در این طرح انجام شود، راه‌اندازی سامانه مردمی توسعه مدارس و معرفی آن به عنوان درگاه اصلی دریافت مشارکت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها