موج
کدخبر : ۳۳۷۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337845

معاون شهرداری قم خبرداد؛

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: بیش از ۳۰ خدمت بر روی میز خدمت الکترونیکی شهردای قم ارائه می‌شود که این سامانه از طریق بستر وب و تلفن‌های همراه قابل استفاده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید امیر سامع در چهل و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اهمیت توسعه زیرساخت‌های فناروی اطلاعات شهرداری قم را مدنظر قرار داده و اظهار داشت: مجموعه شهرداری در سال‌های اخیر توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی را به منظور تحقق شهر هوشمند در دستور کار قرار داده است.

وی گفت: ایجاد بستر دوسویه با شهروندان، حمایت از مشاغل و کسب و کارهای درون شهری، ایجاد پنج درگاه‌های دسترسی شهروندان به خدمات الکترونیکی، نصب سامانه‌های پرداخت الکترونیکی هزینه تاکسی های درون شهری، اجرای طرح مهم «قم کارت» و تجمیع تمام کارت‌های خدمات شهروندی درداخل شهر از جمله برنامه‌های انجام شده برای الکترونیکی کردن خدمات در شهرداری قم می‌باشد.

سامع ادامه داد: پرتال اصلی تجمیع کننده خدمات شهرداری، میز خدمت الکترونیکی، شبکه الکترونیکی خدمات هوشمند به عنوان اولین شبکه الکترونیکی کشور،سامانه ۱۳۷ شهرداری و همچنین سامانه نقشه نمای شهری قم از جمله پرتال های ایجاد شده برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان قم است.

سامع با بیان اینکه ۱۱ دسته خدمت خاص از ابتدای شیوع کرونا به صورت الکترونیکی ارائه شده‌است، افزود: از ابتدای شیوع کرونا ۱۴ هزار نفر از خدمات خاص ارائه شهرداری دراین سامانه شامل ارتباط با مراکز درمانی، ایجاد ارتباط آنلاین با پزشکان و مراکز درمانی استان استفاده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۶ هزار مورد درخواست شهرسازی در شهرداری قم ثبت می شود، گفت: ۷۰ درصد از این آمار ها مربوط به استعلام‌های بانک و دفاتر اسناد رسمی می‌شود که الکترونیکی کردن این خدمات بسیار ضروری است که با الکترونیکی کردن این خدمات ۷۰ درصد حجم مراجعات قم کاهش می‌یابد.

معاون شهرداری قم با اشاره به راه اندازی سامانه همیار بازیافت اظهار داشت: تاکنون ۷۷ هزار خانواده عضو سامانه همیار بازیافت شده‌اندکه باتحویل بازیافت خود به مراکز جمع آوری بازیافت، امتیازهایی برای آنان درنظر گرفته می‌شود.

سامع، اظهار داشت: راه اندازی شبکه اجتماعی خدمات هوشمند با عنوان اختصاری «شاخه» از دیگر اقدام‌های شهرداری قم برای الکترونیکی کردن خدمات این شهردرای است که با عضویت در این سامانه علاوه بر استفاده از آن برای ارتباط های اجتماعی، امکان بهره گیری از خدمات شهرداری وجود از طریق این شبکه اجتماعی فراهم شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها