موج
کدخبر : ۳۳۷۷۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337758

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان از ارائه خدمات بیمه سلامت برای بیماران خاص در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حسین بانک در رزمایش سایبری بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به خدمات دهی بیمه سلامت به بیماران خاص گفت: در 108 نقطه از  استان اصفهان 82  دفتر پیشخوان آماده ارائه خدمات به متقاضیان بیمه سلامت هستند.

وی بیان داشت: با اجرای طرح پوشش همگانی بیمه اجباری سلامت تحت عنوان "وسع" در استان اصفهان افراد مختلف با توجه به ملاک تقسیم بندی طبق درآمد ماهیانه خود می‌توانند از بیمه سلامت بهره مند شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: بر این اساس دهک اول  تا سوم حق بیمه آنها به صورت رایگان و از سوی دولت پرداخت می شود و گروه دوم با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه و گروه سوم هم با پرداخت سالانه پنج میلیون و ۸۰۸ هزار ریال می‌توانند از خدمات سلامت و درمان بیمه سلامت بهره مند شوند.

حسین بانک در ارتباط با مراجعه افراد فاقد پوشش بیمه ای بیان کرد: پس از انقضای بیمه سلامت افراد پس از 6 ماه متقاضیان پوشش بیمه ای پایه سلامت با پرداخت کل حق بیمه یک سال خود با رعایت شرط خانوار و 10 روز دوره انتظار مشمول پوشش بیمه ای می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به لازم‌الاجرا شدن نسخه الکترونیک در اصفهان گفت: در سال گذشته فرایند نسخه الکترونیک به صورت اختیاری اجرا می‌شد در صورتی که امسال در تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی نسخه الکترونیک اجباری شده است.

بانک با بیان اینکه تمام فرایند پذیرش بیمه شده ،تاریخ اعتبار و صحت ارائه خدمت بصورت الکترونیکی رسیدگی می شود، افزود: در این صورت ویزیت یا خدمت ثبت شده مبنای پرداخت است و دیگر نیازی به جدا کردن نسخه از دفترچه ، ثبت و تهیه لیست و ارسال در پایان ماه بصورت الکترونیکی و نسخه فیزیکی نیست.

این مقام مسئول اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت ایران برای توسعه بیمه همگانی پایه سلامت و درمان وظیفه دارد تا زمینه امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و همچنین زمینه حفظ و ارتقا سلامت را برای همه افراد جامعه تحت پوشش خود فراهم نماید.

وی اضافه کرد: بیمه سلامت با توجه به طرح تحول نظام سلامت و اهداف آن در زمینه بهبود سیستم‌های سلامت ایران از خانواده‌های شهدا، جانبازان ، دانشجویان و طلاب و روستاییان حمایت کرده است.

بانک با اشاره باینکه افراد تحت حمایت کمیته امداد از سال گذشته تحت پوشش بیمه سلامت درآمدند، گفت: افراد زندانی نیز می توانند با معرفی خود  و خانواده‌هایشان از خدمات بستری بیمه سلامت بهره مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضربا توجه به شیوع ویروس کرونا و به جهت فاصله گذاری هوشمند و اجتماعی جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگانی که دارای نسخه سفید و فاقد اعتبار است تا اطلاع ثانویه دارای اعتبار می باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها