موج
کدخبر : ۳۳۷۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337750

رئیس پلیس فتا استان قم مطرح کرد؛

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: وابستگی افراد به خصوص فرزندان به اینترنت باعث بروز مشکلات زیادی در آن‌ها خواهد شد چرا که ممکن است به چت و دوستی با افراد ناشناس و یا جنس مخالف، بازی‌های آنلاین پرخطر، تماشا و دانلود فیلم‌های مبتذل، مستهجن و دارای بدآموزی و... گرایش پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی در گفت‌وگویی در خصوص ارتباط فرزندان با افراد غریبه و ناشناس در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی، اظهارداشت: گرمی این ارتباط و دوستی ممکن است منجر به ارسال اطلاعات شخصی و محرمانه شود که نتیجه آن چیزی جزء تهدید، اخاذی، هتک حرمت و حیثیت، ایجاد مزاحمت و... نیست.

وی با اشاره به آسیب‌های روانی فضای مجازی گفت: گرفتاری کاربران در دام اعتیاد اینترنتی می‌تواند در آینده مشکلات و صدمات جبران ناپذیری برای خانواده و همچنین جامعه در پی داشته باشد.

سرهنگ موالی اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از فرزندان وابستگی شدید به استفاده از اینترنت دارند از این‌رو والدین بایستی زمان استفاده فرزندان خود از اینترنت را مدیریت و بر استفاده آن‌ها از گوشی‌ هوشمند، رایانه، تبلت و... نظارت بیشتری داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان قم در ادامه توصیه‌های خود به خانواده‌ها گفت: در صورت نیاز برای کنترل فرزندان خود از نرم‌افزارهای کنترل والدین استفاده و با آگاهی و کنترل بیشتر اجازه حضور آن‌ها را در فضای مجازی صادر کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها