موج
کدخبر : ۳۳۷۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337546

شهرداری قم اعلام آمادگی کرد؛

معاون شهردار قم برای مذاکره و توافق قانونی با مدعیان بوستان فدک اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید امیر سامع حواشی ایجادشده در مورد حکم صادره برای بوستان فدک را مدنظر قرار داده و اظهار کرد: اجرای رای قلع و قمع در عرصه حدود ۱۷ هزار متری از بوستان فدک عامل ویرانی این بوستان بزرگ است.

وی افزود: تخریب ابنیه و تجهیزات، از بین رفتن باغچه ها، سیستم های آبیاری و سایر امکانات و مستحدثات، علاوه بر خسارت جبران‌ناپذیر به بیت‌المال، به‌تدریج باعث از بین رفتن فضای سبز و درختان بوستان خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم تاکید کرد: پس از واگذاری‌های انجام شده از سوی اداره کل شهرسازی استان و همچنین خریداری بخشی از عرصه بوستان از پلاکهای ثبتی آن محدوده، عملیات اجرایی بوستان از همان سال‌ها به صورت قانونی آغاز شده است.

سامع از آمادگی شهرداری قم برای مذاکره و انجام توافق با طرف پرونده باغ فدک بر اساس مستندات صحیح و مقررات جاری کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: بخشی از مستندات ارائه شده توسط مدعیان مخدوش بوده و بنابر این اعتراض شهرداری به این مستندات توسط دستگاه محترم قضایی برای اعاده دادرسی مورد قبول واقع شده است.

وی با ابراز نگرانی از تخریب بوستان یادآور شد: این بوستان در موقعیت جغرافیایی خاصی واقع‌شده و از‌نظر اکولوژیک نیز برای شهر اهمیت دارد.

معاون شهردار قم افزود: هزینه‌های که شهرداری در این مدت در بوستان فدک انجام داده از محل عوارض پرداخت‌شده شهروندان و همچین از بودجه سفر مقام معظم رهبری بوده و امروز حفظ بوستان حق عموم شهروندان و وظیفه شهرداری است که ان شاالله با کمک سایر دستگاه های استان محقق خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها