موج
کدخبر : ۳۳۷۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337371

معاون شهرداری قم خبرداد؛

معاون شهرداری کاهش تصادفات منجر به فوت را در سال ۹۸ موردتوجه قرار داد و گفت: نصب و راه‌اندازی دوربین‌ها نظارتی در سطح شهر سبب کاهش چشمگیر و حتی ۱۰۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در بعضی از محورها شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید نظارت وجود داشته باشد، اظهار کرد: ازجمله موثرترین راه‌ها در کاهش تصادفات شهری نصب و استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با ابراز خرسندی از عملکرد شهرداری در اجرای سامانه هوشمندسازی در شهر قم، افزود: در سال گذشته با نصب و راه اندازه ۱۱۰ دوربین ثبت تخلف، نظارتی و تردد شمار تحول بزرگی در حوزه نظارت هوشمند ترافیک در شهر قم اتفاق افتاد و تعداد دوربین‌های فعال در سطح شهر به عدد ۲۰۰ رسیده است.

وی ادامه داد: نصب و راه‌اندازی دوربین‌های ثبت سرعت و ثبت تخلف بلوار آیت‌الله بروجردی در کمتر از چهار ماه توانست تصادفات منجر به فوت را تا ۱۰۰ درصد و تصادفات جرحی و خسارتی را تا بیش از ۹۹ درصد کاهش دهد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه از توقف اجرای سامانه هوشمندسازی در شهر قم خبر داد و یادآور شد: یکی از راه‌های تأمین اعتبار موردنیاز برای خرید دوربین‌ها اختصاص ۴۲ درصد از درآمد حاصل از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی به شهرداری است.

ذاکریان با گلایه از عدم تخصیص سهم شهرداری از تخلفات راهنمایی و رانندگی، اضافه کرد: متأسفانه در سال ۹۷ از ۹ میلیارد تومان جریمه‌ای که از شهروندان در قم دریافت شده تنها ۲۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۸ هیچ مبلغی به شهرداری پرداخت‌نشده است.

وی هوشمندسازی سیستم‌های نظارتی را نیازمند اعتبارات ویژه دانست و تأکید کرد: شهرداری قادر به پرداخت هزینه سنگین سامانه هوشمند سازی نبوده و باید دولت نسبت به اصلاح فرایند اختصاص سهم شهرداری از اخذ تخلفات راهنمایی و رانندگی اقدامات لازم را انجام دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها