موج
کدخبر : ۳۳۷۲۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337211

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت:با نیازسنجی نیروهای مهارت آموخته منطقه بنت را برای ورود به بازار کسب و کار یاری می دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آرش اخوان طبسی در نشست با مسئولین منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان در راستای هم پیوندی اصفهان و بنت و با هدف توانمندسازی هموطنان منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با نیازسنجی و آینده پژوهی مشاغل پررشد و خوش آتیه، نیروهای مهارت آموخته منطقه بنت را برای ورود به بازار کسب و کار یاری می دهیم.

وی افزود: هدف از این نشست، برنامه ریزی در خصوص آموزش و توانمندسازی دانش آموزان منطقه محروم و کم برخوردار منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان و ارتقاء کارگران فنی در حوزه آموزش های مهارتی با همکاری و همیاری مجموعه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و همچنین بهره مندی از امکانات، تجهیزات و مربیان باتجربه این استان بود.

اخوان بیات داشت: با تغییر نگرش ها و رویکردها، ابتدا بایستی ظرفیت های منطقه بنت را از لحاظ مشاغل پررونق و پردرآمد و همچنین آینده پژوهی مشاغلی که در آینده خوش آتیه باشند را شناسایی و برنامه ریزی لازم جهت عملیاتی نمودن آموزش های مهارتی را انجام دهیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: طی نشستی با خیرین، شهردار و شورای شهر اصفهان، ظرفیت های اعلام شده را بررسی و شناسایی نموده و از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان، تصمیم گیری های لازم صورت می پذیرد.

در ادامه مسئولین منطقه بنت استان سیستان و بلوچستان ضمن قدردانی در خصوص آب و هوای منطقه بنت و رونق آن در حوزه های کشاورزی و دامپروری، قالی بافی و صنایع دستی مباحثی را مطرح و  خواستار همیاری و همفکری تیم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برخورداری از راهنمایی لازم جهت ارائه آموزش های مهارتی به ساکنین منطقه بنت و ورود آنها به بازار کسب و کار شدند.

به گزارش موج؛  بنت در ۸۵ کیلومتری شمال غرب نیک شهر و ۴۵ کیلومتری جنوب شهر فنوج، بین ۲۶ درجه و ۱۷ درجه عرض شمالی و ۵۹ درجه و ۱۳ درجه طول شرقی گرینویچ در ارتفاع ۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است.  منطقه‌ای نیمه کوهستانی که غرب و شمال آن تپه‌های زرد قراردارند در قسمت شرق تا انتهای شهر مسیر رودخانه موسوم به بنت قرار دارد که از شمال فنوج سرچشمه می‌گیرد و از نوار شرق بنت عبور می‌کند و حدود ۸ کیلومتر در حوزه شهری قرار می‌گیرد. جنوب شهر بنت هم مسیر رودخانه مذکور که در دو طرف آن روستاهایی واقع شده‌اند.

فنی و جرفه ای

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها