موج
کدخبر : ۳۳۷۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337034

با دستور وزیر کشور؛

با دستور وزیر کشور تکلیف ۲هزار و ۶۱۴ دستگاه خودرو و ۹ هزار و ۴۰۰ کانتینر بعد از ۱۲سال تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با معاون اول رئیس جمهور  به تنظیم اسناد توسعه ای برای استان ها اشاره کرد و گفت: در چند استان این طرح ها به صورت مشخص دنبال شد و شهر به شهر بازدید کرده و اسناد خوبی تنظیم شد.

وی ادامه داد: در خصوص اسناد توسعه ای برای جزایر هرمزگان ۷۰ تکلیف تعیین شده بود که ۵۷ درصد پیشرفت داشته است.

بابک دین پرست اظهار داشت: از دیگر اقدامات مهم انجام شده در وزارت کشور، تعیین تکلیف ۱۱ هزار کانتینر و ۱۰۵ هزار تن کالای فله ای بلا تکلیف در گمرک بندر شهید رجایی بود که با دستور وزیر کشور پیگیری شد وامروز ۹ هزار و ۴۰۰ کانتینر بعد از ۱۲سال تعیین تکلیف شده است. همچنین وضعیت ۲هزار و ۶۱۴ دستگاه خودروی بلاتکلیف در گمرکات خوزستان، بوشهر و هرمزگان  پیگیری و با مصوبه دولت به نتیجه رسید.

وی با اشاره به اینکه همچنین پیشرفت سامانه های مرتبط با حوزه قاچاق نیز در حدقابل قبولی است، تصریح کرد: اقدامی که در طول یک سال گذشته انجام شده است با اقدامی که در طول ۷ سال قبل از آن صورت گرفته اصلا قابل مقایسه نیست و مشخصات ۵دستگاه تعللل کننده نیز برای اقدام قانونی معرفی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور آزادسازی سواحل و بستر دریای خزر، دریای عمان و خلیج فارس را یکی دیگر از اقدامات بی بدیل دولت دوازدهم برشمرد که با دستور وزیر کشور آغاز  و با جدیت و بی وقفه در حال پیگیری  است و اظهار کرد: رصد دقیقی از ۳هزار و ۶۶۸ کیلومتر از اراضی ساحلی کشور در طول یکسال با مدیریت استانداران نوار ساحلی شمالی و جنوبی کشور انجام شد و تمامی تصرفات غیرقانونی را در این مسیر شناسایی کردیم که ۳۳۹ کیلومتر تصرف غیرقانونی در طول ساحلی  معادل ۴هزار و ۳۴۲ هکتار در سطح مجاور ساحل، برای اولین بار در کشور معین شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها