موج
کدخبر : ۳۳۶۱۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336141

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به افزایش قابل توجه بیماری کرونا، پرهیز از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک به عنوان عاملی پیشگیری کننده را بسیار ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان، محمد طاهری ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: به طور کلی در هر ۳۳ ثانیه یک ایرانی به کرونا مبتلا می شود و هر ۱۰ دقیقه یک نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۳۳ هزار نفر تاکنون کرونا مثبت اعلام شدند، گفت: از این تعداد ۱۹۵ هزار نفر بهبود پیدا کردند  و حدود ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر هم فوت شدند.

 

ماسک گرانقیمت نیاز نیست

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان، استفاده از هر نوع ماسکی را در کاهش انتشار بیماری موثر دانست و از تشکیل کمپین "من ماسک میزنم" خبر داد و  تاکید کرد که به ماسک گرانقیمت نیاز نیست و هرنوع ماسکی ماهیت پیشگیرانه ای در برابر انتشار این بیماری خواهد داشت.

 

پیش بینی وضعیت قرمز تا چند روز آینده

 وی تصریح کرد: هر نوع اجتماع به هر شکل موجب افزایش شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان می‌شود و با توجه به افزایش قابل توجه بیماری به احتمال زیاد تا چند روز آینده وضعیت قرمز را شاهد خواهیم بود.

طاهری، تعداد مبتلایان دنیا را ۱۰ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۱۲۴ نفر و مرگ بر اثر کرونا را ۵۲۴ هزار و ۱۹۸ نفر دانست و تعداد بهبود یافتگان ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۶۵ نفر عنوان کرد.

 

هوشیاری در برابر ویروس غیرقابل پیش بینی کرونا

 

متخصص میکروب شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه جهش های بسیار زیاد و متفاوتی در ژنوم این ویروس اتفاق می افتد، گفت: حتی یک جهش آمینو اسید می تواند تغییر رفتاری ویژه ای را در ویروس ایجاد کند به عنوان مثال تغییر در یک کدون می‌تواند تکثیر ویروس را تا حد بسیاری در داخل سلول افزایش داده و یا باعث افزایش التهابات شود. 

وی  هوشیاری مردم را در برابر این ویروس غیرقابل پیش بینی را خواستار شد.

 

سه عامل ریشه کنی کرونا؛ شستشوی دست، ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی

وی شستشوی مرتب دست ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را سه عامل مهم ریشه کن شدن بیماری خواند و یادآور شد: افراد کرونا مثبت حتی با صحبت کردن می توانند بیماری را به دیگر افراد انتقال دهند همچنین سرفه و عطسه شانس ابتلا به بیماری را دهها برابر افزایش می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها