موج
کدخبر : ۳۳۶۰۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336078

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: در کشور ما 99 درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند و این میزان در روستاها 82 درصد است.

به گزارش خبرگزاری موج، 10 پروژه از طرح ‌های ملی وزارت نیرو در استان ‌های فارس و کرمانشاه صبح امروز توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور از طریق ارتباط مجازی و ویدیو کنفرانسی به بهره‌ برداری رسید.

رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره این پروژه‌ها اظهار داشت: امروز 10 پروژه در استان‌های فارس و کرمانشاه افتتاح می‌شود و از مهمترین این پروژه‌ها، آبرسانی به کلانشهر شیراز است که سال گذشته و در تابستان به شرایط جیره‌بندی آب در این شهر هم رسیده بودیم ولی با همراهی و صرفه‌جویی مردم، این شرایط را پشت سر گذاشتیم و مشکلات جمعیت قابل توجهی با افتتاح امروز رفع می‌شود.

وی افزود: شرایط کشور ما در موضوع آب نسبت به متوسط جهانی و در منطقه خوب است. امروز 15 درصد جمعیت شهری دنیا هنوز به آب پایدار دسترسی ندارند و میزان این دسترسی در جمعیت روستایی 37 درصد هستد؛ در کشور ما 99 درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند و این میزان در روستاها 82 درصد است.

وزیر نیرو ادامه داد: جمعیت شهری ما همپای کشورهای توسعه‌ یافته در زمینه شبکه‌های آب برای شرب و بهداشت است.

اردکانیان بیان کرد: امروز علاوه بر این افتتاح در شهر شیراز که شامل تصفیه‌خانه بزرگی است که سی و هفتمین تصفیه‌خانه‌ای است که در این دولت به افتتاح می‌رسد و تا پایان دولت به افتتاح پنجاه و دومین تصفیه‌خانه می‌رسیم و در این 8 سال کمتر از هر دو ماه یک تصفیه‌خانه داشته‌ایم.

وی هم‌چنین گفت: سد مخزنی «شرفشاه» در استان کرمانشاه چهل و سومین سدی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد و ما با این افتتاح به عدد 187 سد مخزنی در کشور می‌رسیم. تقریبا در هر 50 روز یک سد مخزنی در این دولت به ثمر رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها