موج
کدخبر : ۳۳۶۰۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336060

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان گفت: تحقق تولید 50 هزارتن ماهی در قفس در استان هرمزگان برای بالغ بر سه هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد که این خود رونق اقتصادی استان را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان، با اشاره به محدودیت منابع خشکی در تامین پروتئین سبد غذایی و همچنین پیش بینی تبدیل آبزی پروری به یکی از محورهای تامین پروتئین در آینده ای نزدیک گفت: تاکنون گام های خوبی در کشور با پیشگامی هرمزگان در مسیر آبزی پروری به ویژه پرورش میگو و پروش ماهی در دریا برداشته شده است که تداوم این مسیر نیازمند حمایت ویژه است.

وی تاکید کرد: استان هرمزگان با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن ماهی در دریا تا پایان برنامه ششم توسعه نقش مهمی در صنعت آبزی پروری کشور خواهد داشت که در حال حاضر نیازمند حمایت های ویژه مانند سایر بخش های کشاورزی، آبخیزداری، آبیاری قطره ای و ....  نیازمند تخصیص یارانه است.

دریایی افزود: برای تحقق تولید ٥٠ هزار تن ماهی در دریای استان هرمزگان به ١٢٥ میلیون بچه ماهی ٣٠ گرمی نیاز است که در حال حاضر تامین آن از طریق تولید در کشور امکان پذیر نیست و تنها راه تحقق آن رسیدن به خودکفایی کامل طی یک بازه زمانی سه تا پنج ساله و با حمایتهایی ویژه دولت شامل تخصیص ارز دولتی و یا تامین ٥٠ تا۶۰ درصد هزینه بچه ماهی به مدت 3 تا ٥ سال به صورت یارانه است.

وی در ادامه گفت: تحقق تولید 50 هزارتن ماهی در قفس در استان هرمزگان برای بالغ بر سه هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد که این خود رونق اقتصادی استان را به دنبال دارد.

سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه مرکز نرسری نیکسا از ظرفیت ١٠ میلیون قطعه بچه ماهی در سال برخوردار است گفت: خوشبختانه در این سایت پیشرفته پرورش ماهی در دریا، ساخت هچری ماهیان دریایی نیز آغاز شده است که تا راه اندازی کامل چرخه تولید بچه ماهی به سه سال زمان نیاز دارد، لذا تا خودکفایی کامل حمایت ویژه از کلیه حرفه های زیرمجموعه صنعت پرورش ماهی در دریا در استان ضروری است.

دریایی حمایت از این طرح را حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، رونق و جهش تولید خواند و گفت: تحقق جهش تولید، تولید پایدار، اشتغال زایی و رونق اقتصادی بدون شک از دست آوردهای حمایت از این صنعت خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها