موج
کدخبر : ۳۳۶۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336028

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه:

فریبرز نجفی مهر گفت: نقش پیشگیرانه، مشاوره‌ای، حمایتی و هدایتی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در جامعه بسیار مهم و مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز همه دنیا بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که پیشگیری بهتر از درمان است اظهار داشت: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در سال‌های اخیر توانسته اقدامات فرهنگی مناسبی را برای پیشگیری از وقوع بسیاری جرائم انجام دهد و حضور مستمر کارشناسان معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در دانشگاه‌ها و مدارس به‌منظور آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان از خطراتی که در کمین آن‌هاست و ارائه راهکار و پیشنهاد برای جلوگیری از وقوع جرائم قابل‌تقدیر است.

وی افزود: بخش مهم دیگر کار معاونت اجتماعی نیروی انتظامی اطلاع‌رسانی اخبار و اقدامات انجام‌شده، مبارزه با مجرمان و همچنین روشنگری و تنویر افکار عمومی است که به‌خوبی انجام می‌شود.

نجفی مهر خاطرنشان ساخت: دشمنان کشور با حربه‌های مختلف تلاش می‌کنند که با بزرگ‌نمایی و حتی دروغ‌پردازی به شایعات و حاشیه‌ها دامن بزنند تا وجهه پلیس را تخریب کنند اما معاونت اجتماعی مانند سدی استوار در مقابل آن‌ها ایستاده و نقشه دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه راه‌اندازی مرکز مشاوره در دل معاونت اجتماعی و کلانتری‌ها را اقدام مناسب دیگری برشمرد و گفت: حضور کارشناسان خبره در مراکز مشاوره تحت نظر معاونت اجتماعی بخش اعظمی از مشکلات شهروندان را رفع و پرونده‌های ورودی به محاکم قضائی را کاهش داده است.

این مقام مسئول در ادامه با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات سرهنگ آمویی معاون و دیگر کارکنان معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه، اقدامات و تلاش‌های آنان را قابل‌تقدیر دانست و گفت: دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری حتماً از تجربیات و مشاوره‌های این مجموعه استفاده خواهد کرد.

وی در پایان گفت: تعامل معاونت اجتماعی پلیس و دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه می‌تواند گام بلندی در راستای پیشگیری از وقوع بسیاری جرائم و کاهش معضلات موجود باشد.

در این دیدار همچنین سرهنگ محمدرضا آمویی گزارشی از اقدامات انجام‌شده معاونت اجتماعی را طی سال جاری و برنامه‌های در دست اقدام را تشریح کرد.

نجفی مهر همچنین از ادارات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی کرمانشاه شامل برآورد اجتماعی، آموزش و مشارکت عمومی، اطلاع‌رسانی و افکار عمومی، مستندات و امور هنری و مشاوره و مددکاری بازدید و در جریان روند برنامه‌ها و اقدامات آن‌ها قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها