موج
کدخبر : ۳۳۵۸۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335879

همزمان با هفته تکریم امامزادگان انجام شد؛

همزمان با هفته تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه از مقام امامزاده شاه ابوالحسن با حضور خادمیاران آستان قدس شهرستان خمینی شهر تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، همزمان با هفته تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه به همت خادمان آستان مبارک امامزاده شاه ابوالحسن محله دستگرد قداده و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر و مقارن بودن آن با دهه کرامت مجلس جشنی برگزار شد.

در این مراسم تجلیل از امامزاده شاه ابوالحسن حجت الاسلام عموچی با نقل حدیثی از امام رضا (ع) گفت:  حضرت رضا (ع) سهمی از حال خوب مومن را ، در تولید حال خوب  برای دیگران می دانند.

وی با بیان این مطلب که انفاق ها، اتفاق های خوبِ فردای ما را رقم می زنند، ادامه داد: هر کدام از انسان ها که در این جامعه بشری زندگی می کنند اگر دغدغه بر طرف کردن گرفتاری و غصه ی مومنی را داشته باشد در واقع به خود خدمت کرده است.

این کارشناس مذهبی در ادامه صحبت افزود: بالعکس آن دغدغه مندی نیز می تواند به وقوع بپیوندد و آن هنگامی است که وقتی دغدغه دردمند کردن کسی را داریم در واقع به خود بدی کرده ایم.

حجت الاسلام عموچی در پایان خاطر نشان کرد: سهمی از آرایش نظام عالم بر اساس رفتارهای خوب و بد ما به وجود می آید ، پس بنگریم  رفتارها و برخوردمان باید چگونه باشد که مَن فَرج عن مومن فرجّ اللهُ عن قلبه یومَ القیامه کسی که حزنی را از مومنی بزداید، خداوند روز قیامت غم های او را از قلبش بزداید.

در ادامه جواد باقری خادمی که یازده سال است در آستان امامزاده شاه ابوالحسن خدمت می کند، اظهار کرد: این امامزاده واجب التعظیم معجزات فراوانی داشته که مهمترین آنها شیعه شدن اتباع سنی در این منطقه به واسطه  الهاماتی که از سوی امامزاده داشته اند و رفع گرفتاری ها و برآورده شدن حوائج مادی و معنوی این امامزاده کریم است.

خادم امامزاده ابراز تاسف کرد و افزود: در تفکر برخی مردم است که هنوز معجزه را شفا دادن فرد علیل یا فلج می دانند در حالیکه  امامان بزرگوار و امامزادگان با کرامت سجیه الکرم هستند و کرامت از صفات اصلی آنهاست.

گفتنی است؛ امامزاده ابوالحسن یادگار دوران سلاطین سامانیان است و نسبش به موسی ابن جعفر (ع)پدر امام الرئوف باز می گردد.

به گزارش موج،  هر ساله مقام بزرگداشت این امامزاده واجب التعظیم با حضور حدود سه هزار نفر برگزار می گردید که امسال با توجه به ویروس کرونا این مراسم جشن که با مداحی مادحین اهلبیت (ع)همراه بود به صورت اینترنتی از صفحه اینستاگرام امامزاده شاه ابوالحسن برای دوستداران عصمت و طهارت پخش گردید.

هفته امامزادگان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها