موج
کدخبر : ۳۳۵۵۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335520

رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: فردی که در فضای مجازی اقدام به انتشار شماره تلفن همراه یکی از شهروندان کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی  اظهار داشت: با وصول شکایتی از طرف خانمی جوان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی اقدام به درج شماره تلفن وی به همراه نشر اکاذیبی علیه او کرده است توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم که از اقوام شاکی بود در مواجه با مدارک و مستندات پلیس چاره‌ای جز اعتراف به بزه انتسابی نداشت انگیزه خود را انتقام جویی به دلیل اختلافات خانوادگی عنوان داشت.

این مقام مسئول از هموطنان خواست: فضای مجازی را به عنوان محلی برای ابراز اختلافات خانوادگی و انتقام جویی انتخاب نکنند و مراتب را از طریق مراجع قانونی پیگیری نمایند، چرا که انتشار هرگونه محتوا در این فضا به سرعت فراگیر شده و ممکن است عواقب جبران ناپذیری را برای افراد به همراه داشته باشد.

 رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اشاره به راه اندازی مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گفت: شهروندان از طریق ارتباط با سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری می‌توانند موضوعات مهم مثل سایت‌های مجرمانه، فیشینگ، حملات سایبری و جرائم مشهود سایبری را در بخش ثبت گزارشات مردمی درج کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها