موج
کدخبر : ۳۳۵۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335286

رئیس کل دادگستری قم:

رئیس کل دادگستری قم کشف جرم و تعقیب مجرمین را موردتوجه قرار داد و گفت: ما در شهر قم دغدغه جدی نسبت به امنیت مردم داریم؛ در اوایل ورود ما به قم چند موضوع ما را آزار می داد، از آن جمله موضوع سرقت است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام علی مظفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نخستین نماز جمعه قم پس از کرونا که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه به زودی با کم‌کاری‌ها و بدکاری‌های برخی از سازمان‌های دولتی مقابله خواهیم کرد، اظهار کرد: امروز بیشترین وقت دستگاه قضایی در قم صرف این‌گونه مسائل و موضوعات می‌شود.

وی افزود: امروزه قضات دادگستری و کارکنان اداری از جهات مختلف دارای شرایط شرعی تصدی شغل خود هستند، این قضات تحصیلات روز و علوم دانشگاهی را دارند و امروز قضات ما به مراتب در زمینه شرایط علمی و دیگر شرایط واجد صلاحیت هستند.

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: علما و فضلای حوزه علمیه باید همراهی کنند تا مقدمات اجرایی شدن فقه امامیه را در جامعه فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری ادامه داد: رسیدگی به شکایات، تظلمات و تعدیات از وظایف قوه قضائیه بوده و فقط دادگستری و سازمان های وابسته به آن می توانند در امر رسیدگی به این شکایات باید مداخله داشته باشند.

وی اضافه کرد: در هر عرصه‌ای صحنه‌های اجتماعی و سیاسی اگر دیده شود کسی خلاف قانون عمل می کند، مردم باید در قوه قضائیه پیگیر موضوع باشند تا رسیدگی های لازم انجام شود.

رئیس کل دادگستری قم مطرح کرد: پرونده های مختلفی در محاکم به جریان افتاده و خاطیان مجازات شده اند، ما در این دوره تحول در دستگاه قضا که رئیس آن پرچمدار احیای حقوق عامه است، به دنبال پیگیری این اهداف هستیم.

وی تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده، سه سرقت مسلحانه در چند ماه اخیر در قم کشف شد که در حال حاضر متهمین در اختیار دستگاه قضائی بوده تا با آن ها به صورت اشد مجازات برخورد شود.

رئیس کل دادگستری استان قم یادآور شد: با کسانی که اقدامات منافی عفت عمومی انجام می دهند و قم را با جاهای دیگر اشتباه گرفتند، با همت دستگاه های مختلف مقابله می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری ابراز کرد: اجرای فقه اسلامی بزرگترین آرزوی دستگاه قضا بوده که تا به امروز مغفول بود، اما در پی این حرکت اقدامات جدی انجام شده است.

وی تصریح کرد: حوزه علمیه قم در تاسیس جمهوری اسلامی نقش تراز اول را ایفا کرده و در ادامه راه و تبیین احکام اسلامی و روزآمدکردن آن هم نقش مهمی دارد.

رئیس کل دادگستری قم وظیفه حوزه علمیه را پیش قدم بودن در یاری رساندن فقهی دانست و اضافه کرد: در احیای بیت المال و حقوق عامه با کسی تعارف نداریم و از مردم تقاضا داریم که هر جایی با جرمی مواجه شدند، مورد را به دادگستری گزارش دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری گفت: متاسفانه امروز بیشتر وقت دستگاه قضائی صرف موضوعاتی می شود که منشاء آن کم کاری سازمان های اداری است، اگر مدیران اداری با کوتاهی و کم کاری خود موجبات تضییع حقوق مردم را فراهم کنند، دستگاه قضائی با آنها برخورد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها