موج
کدخبر : ۳۳۵۲۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335221

رئیس کل دادگستری قم:

رئیس کل دادگستری قم از تبیین روزآمدی از احکام الهی و ارائه آن به جهانیان به عنوان نخستین وظیفه قوه قضائیه یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری در یادواره شهدای هفت تیر که با حضور مسئولان قضایی استان در مزار مقدس شیخان برگزار شد، با اشاره به عملکرد مطلوب اوقاف قم در تکریم امامزادگان و گلزارهای شهدا، اظهار کرد: هنگامی که انقلابی در گوشه‌ای از دنیا رخ می‌دهد و استکبار جهانی احساس می‌کند این انقلاب می‌تواند پایه‌هایش را بلرزاند و به چالش بکشاند، وارد عمل شده و سعی می‌کند با استفاده از نیروهای نفوذی، از درون به اضمحلال آن قیام مردمی بپردازد.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه سازمان مجاهدین خلق که بعدها به نام منافقین نامیده شدند، از جمله انحرافاتی بودند که مستکبران در جریان مبارزات مردم ایران علیه رژیم شاه به وجود آوردند گفت: این سازمان از دهه 40 و با شعار حمایت از مردم در مقابل استکبار به وجود آمد اما در دهه 50، دستشان رو شد چرا که امام راحل پی به ماهیت آنها برد و مردم هم به پشتیبانی از رهبرشان، خط خود را از آنها جدا کردند.

وی ادامه داد: از سال 50 تا 57، سازمان مجاهدین خلق با ارائه اسلام التقاطی خود، افراد زیادی را به سمت خود جذب کرد، اشخاصی که از اسلام، هر آنچه را مطابق اعتقادات شخصی‌شان بود قبول داشتند، بنابراین نتوانستد به خیلی از اهدافشان دست یابند از جمله هیچگاه در زندان‌های رژیم شاه، موفق نشدند به علما و بزرگان و انقلابیون مشهور نزدیک شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به اتفاقات دهه 60 به ویژه نخستین سال این دهه عنوان کرد: در این دهه خونین‌ترین اوراق انقلاب اسلامی را شاهد بودیم، سال‌هایی که ترور و وحشت از سوی منافقین در دستور کار قرار گرفته بود.

رئیس کل دادگستری استان قم ادامه داد: 30 خرداد سال 60، منافقین رسما وارد فاز نظامی علیه انقلاب اسلامی شدند و تصمیم گرفتند در پی شکست‌های پی در پی شان، حذف فیزیکی بزرگان و اندیشمندان نظام اسلامی را در دستور کار قرار دهند بنابراین به ترور کسانی روی آوردند که احساس می‌کردند روزی می‌توانند رهبر نظام شوند.

وی گفت: ششم تیرماه طرح ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در آن زمان رئیس جمهور بودند به اجرا گذاشته شد که البته با عنایت الهی موفقیتی برای منافقین در پی نداشت ولی همان روز اعلام کردند که فردا روز پایان نظام است و در هفتم تیر، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، به عنوان جنایتی دیگر در کارنامه آنها به ثبت رسید.

مظفری با بیان اینکه منافقین تصور می‌کردند بعد از این اقدام تروریستی، کار نظام جمهوری اسلامی تمام شده است خاطرنشان کرد: آنها از این حقیقت غافل بودند که امام خمینی(ره) نائب عام امام عصر(عج) بوده و خون شهدا، نهال انقلاب را بارورتر می‌کند و هرگاه پرچمداری به زمین بیفتد، دیگری پرچم را به دست می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان قم افزود: طی سال‌های گذشته، رهبری داهیانه و حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی) سبب تحقق بسیاری از اهداف انقلاب شده و تمام سیاستمداران جهان، به تراز اول بودن ایشان معترفند.

وی در ادامه به جایگاه دستگاه قضا در اندیشه امام خمینی(ره) پرداخت و ابراز کرد: ایشان حاکمیت اسلامی را در قوه قضائیه می‌دیدند، زیرا اجرای احکام خداست که به یک حکومت، رنگ دینی می‌دهد به همین دلیل ایشان و سپس رهبر معظم انقلاب همواره بهترین اشخاص را در سمت ریاست قوه قضائیه منصوب کرده‌اند.

مظفری با اشاره به اقدامات مهم شهید بهشتی در دوره ریاست بر دستگاه قضا عنوان کرد: او نظام نوین قضایی ایران را بر پایه فقه شیعی بنا نهاد و دادگستری اسلامی را به عنوان واقعی پی‌ریزی کرد و امروز ثمره کار اوست که در اختیار ما قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان قم تصریح کرد: هیچ شکی نیست که قوانین قضایی ایران منطبق با شرع مقدس تقنین شده‌اند و اگر اشکالی وجود دارد از ماست که به درستی آنها را اجرایی نکرده‌ایم.

وی گفت: اجرای احکام دینی و قضایی بر اساس دستور خدا، آرزوی ائمه اطهار(ع) و بزرگان دینی ما بوده که امروز در قالب نظام مقدس جمهوری اسلامی به منصه ظهور رسیده است بنابراین وظیفه داریم با اجرای دقیق و صحیح این قوانین، علاوه بر اینکه دین خود را به شهدا ادا می‌کنیم، به تبیین روزآمدی از احکام الهی دست یابیم و آن را به جهانیان ارائه کنیم.

مظفری با بیان اینکه لازم است حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها به آنچه نیاز جامعه امروز است بپردازند تصریح کرد: مردم از نظام دینی، انتظار شفافیت و اجرای عدالت را دارند بنابراین نباید با عملکرد اشتباه، کاری کنیم که کاستی‌هایمان به حساب دین نوشته شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها