موج
کدخبر : ۳۳۵۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335219

استاندار قم:

استاندار قم جنسیت در انتصاب‌ها را ظلم به زنان دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در آیین جشن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر که در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تمام دختران باید پای کار آمده و وارد عرصه شوند، اظهار داشت: خیلی از استعدادهای زنان و دختران قمی نهفته است و تاکنون کشف و شناسایی نشده از این رو باید در مناسبت‌های مختلف زمینه شناسایی حداکثری این استعدادها فراهم شود.

سرمست برگزاری چنین مراسم‌هایی را برای رفع معضل‌ها، تنگناها و موانع پیش روی پیشرفت، ارتقا و اعتلای زنان و دختران استان مفید دانست و یادآور شد: بخشی از این موانع یک سری موانع تاریخی است که ربطی به دولت، مسئول و استاندار خاصی ندارد.

وی اضافه کرد: برای برداشتن این موانع نیازمند کارهای فرهنگی، روشنگرانه و هنرمندانه طی یک دوره زمانی می باشیم.

استاندار قم در ادامه با اشاره به وظایف دستگاه های اجرایی استان در حوزه دختران گفت: دستگاه های اجرایی باید برای برنامه ریزی در زمینه دختران از ظرفیت خود آنها استفاده کنند.

سرمست تصریح کرد: معنا و مفهوم مشاور بانوان نیز این است که از مشورت ها و همفکری های یکدیگر استفاده کنیم.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان در عزل و نصب ها و همچنین انتصاب آنها به پُست های مدیریتی و اجرایی گفت: یکی از برنامه های دولت اختصاص ۳۰ درصد از سهم مناصب و مسئولیت های اجرایی به بانوان در یک دوره پنج ساله است و در قم نیز روی این موضوع هدف گذاری شده و اقدام های خوبی صورت گرفته است.

سرمست تاکید بر روی جنسیت در انتصاب ها را ظلم به زنان توصیف کرد و گفت: در بین زنان استان شایستگی ها و توانمندی های زیادی وجود دارد و اعتقاد داریم اگر به دقت شناسایی و مبنای تصمیم گیری ها قرار بگیرد، تاثیر بسزایی در ارتقا مدیریتی خواهد داشت.

وی توزیع عادلانه مسئولیت ها را از جمله سیاست های مدیریت قم دانست و گفت: خدمتی که نظام اسلامی برای حضور بانوان در عرصه اجتماعی کرده هیچ دولتی در طول تاریخ نکرده است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اذعان به رضایت بخش نبودن امکانات رفاهی و تفریحی بانوان قم گفت: گسترش پارک های بانوان یکی از مهمترین موارد در تحقق نشاط اجتماعی است، از این رو استانداری در این خصوص به شهرداری و مدیریت شهری قم تاکیدهای لازم را داشته است.

سرمست گفت: در قم به لحاظ تاریخی برخی مناطق، از داشتن فضاهای ورزشی و تفریحی مناسب محروم هستند و کم برخورداری و محرومیت در گوشه و کنار شهر دیده می شود.

استاندار قم همچنین گسترش بازارچه های خود اشتغالی و صنایع دستی با هدف ایجاد اشتغال برای بانوان را از جمله برنامه های در حال پیگیری استان دانست و بیان کرد: سند فرهنگی اجتماعی ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان تصویب شده و باید اجرا شود.

وی با تاکید بر حضور جوانان در عرصه های اجتماعی گفت: سند فوق از سوی دفتر بانوان استانداری پیگیری می شود و به کمک نخبگان نیاز دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها