موج
کدخبر : ۳۳۴۸۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334893

مسئول امور سینمایی ارشاد قم خبرداد؛

مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از بازگشایی سینماهای قم از چهارشنبه خبر داد و گفت: بلیت سینماها در تهران گران شده است اما تاکنون در خصوص افزایش قیمت بلیت های سینما در استان ها هیچ دستورالعملی صادر نشده و فعلا افزایش قیمت نداریم.

محمدکاظم رضوانی مسئول امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج قم از بازگشایی سینماهای قم از روز چهارشنبه خبر داد و بیان کرد: سینماهای استان قم پس از چندماه تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا در کشور از روز چهارشنبه چهارم تیرماه با اکران دو فیلم «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف2» بازگشایی می شود.

وی افزود: عمده قوانین برای بازگشایی سینماها درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که نحوه سانس‌بندی، نحوه ورود و خروج در ۱۵ بند تدوین می‌شود.

رضوانی با اشاره به دستورالعمل های بهداشتی جهت بازگشایی سینماها بیان کرد: در مقطع بازگشایی و تا اعلام وضعیت سفید قطعی، ظرفیت فروش بلیت برای هر سالن تا سقف ۵۰ درصد مجاز است و می‌بایست هنگام ورود و خروج تماشاچیان و حضور در سالن انتظار، فاصله گذاری ایمن رعایت شود.

مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: استفاده از دستکش و ماسک و در دسترس بودن مایع ضدعفونی کننده در محیط سالن های سینمایی، برای مراجعه کنندگان و کارکنان الزامی است.

وی با اشاره به اینکه ضد عفونی کامل سینما و سالن ها طبق دستورالعمل اعلامی وزارت بهداشت هر روز یک بار الزامی است.، اظهار کرد: فاصله سانس‌ها بیشتر شده تا ضد عفونی کردن سالن‌ها درست انجام شود و همه با خیال راحت به سینماها بیایند.

رضوانی در خصوص افزایش قیمت بلیت های سینما بیان کرد: بلیت سینماها در تهران گران شده است اما تاکنون در خصوص افزایش قیمت بلیت های سینما در استان ها هیچ دستورالعملی صادر نشده و فعلا افزایش قیمت نداریم.

وی در خصوص علت به تعویق افتادن بازگشایی سینماها، گفت: تهیه کنندگان دو فیلم « شنای پروانه» و خوب، بد، جلف2» هر دو فیلم را از چرخه عرضه برداشتند و به همین علت بازگشایی سینماها در اول تیرماه منتفی و به چهارم تیرماه منتقل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها