موج
کدخبر : ۳۳۴۸۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334806

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، گفت: به مشترکان کم مصرف برق در هرمزگان به ازای هر 10 درصد کاهش مصرف 20 درصد تخفیف در هزینه برق داده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا رنجبر سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، در نشست خبری ویدئو کنفرانس با خبرنگاران، افزود: مشترکان پر مصرف نیز به ازای هر 10 درصد افزایش مصرف با افزایش 16 درصدی هزینه روبرو می شوند.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از مردم درخواست کرد برای جلوگیری از قطعی برق، در مصرف برق بویژه در اوج مصرف در ساعت های 13 تا 17 صرفه جویی کنند.
به گفته علیرضا رنجبر، دیروز مصرف برق در استان به دو هزار و 179 مگاوات رسید که نسبت به پارسال 5 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا، مسافرت های برون استانی کاهش یافته است، گفت: این موضوع عامل مهمی در افزایش میزان مصرف برق در استان است.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان افزود: دو هزار و 168 مگاوات حداکثر میزانی است که شرکت توانیر برای مصرف مشترکان برق هرمزگان در نظر گرفته است.
وی گفت: بیش از 710 هزار مشترک در استان وجود دارد که از این میزان بیش از 580 هزار (82 درصد) مشترک خانگی هستند که نزدیک به 62 درصد از کل برق استان را مصرف می کنند.
رنجبر در خصوص اداره های دولتی پرمصرف نیز گفت: با توجه به کاهش ساعت کار ادارات استان، در صورتی که اداره ای پس از پایان ساعت کاری، در مصرف برق صرفه جویی نکنند، برق آن اداره از ساعت 13 تا 17 قطع می شود
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اشاره ای هم به الکترونیکی شدن قبوض برق داشت و گفت: بیش از 98 و نیم درصد از مشترکان دارای شماره تلفن ثبت شده در سیستم مشترکان اداره کل برق هرمزگان هستند که قبض های برق به صورت دوره ای به شماره تلفن های آن ها پیامک می شود.
رنجبر گفت: مشترکان می توانند از طریق لینک موجود در پیامک ارسالی یا مراجعه به سایت اینترنتی اداره کل برق هرمزگان، دفاتر پیشخوان و یا از طریق نرام افزاهای موبایل، هزینه قبض های خود را پرداخت کنند.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان افزود: بیش از 12 هزار مشترک در استان به کنتور هوشمند مجهز هستند.
به گفته رنجبر، مشترکان دارای کنتور هوشمند می توانند به صورت اینترنتی اطلاعات برق مصرفی خود را مشاهده و هزینه قبض های خود را پرداخت کنند.
وی با اشاره به اینکه شبکه برق هرمزگان به علت قرارگیری در مجاورت دریا با آلودگی شدید 70 درصدی روبروست افزود: اکنون 30 درصد از شبکه برق استان فرسوده است.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: امسال هزار کیلومتراز 9 هزار کیلومتری شبکه فشار ضعیف استان، نوسازی می شود.
رنجبر در خصوص توسعه شبکه برق در روستاهای استان هم گفت: پارسال 24 هزار و 700 مشترک در روستاهای هرمزگان به شبکه برق وصل شدند.
وی افزود: در نیمه نخست امسال نیز 7 روستا با اعتبار 52 میلیارد ریال به شبکه برق متصل خواهند شد.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: مردم قبل از خرید یا اجاره منازل مسکونی، علاوه بر تصفیه هزینه برق مصرفی، حتما برای اطلاع از سالم بودن و صحت عدد کنتور با شماره 1521 تماس بگیرند و درخواست بررسی سالم بودن کنتور کنند.
رنجبر گفت: شهروندان برای اطلاع از وضعیت خاموشی ها و یا اعلام قطعی برق نیز با شماره 121 تماس بگیرند یا به سامانه پیامکی 30009121 پیامک ارسال کنند.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها