موج
کدخبر : ۳۳۴۶۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334652

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران از برپایی 204 کارگاه آموزشی مقابله با اعتیاد برای دانشجویان در استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  احمد مظفری اظهار داشت : در راستای طرح یاریگران زندگی مهمترین سیاست و برنامه در حوزه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر موضوع ارتقا دانش و آگاهی اقشار مختلف برای پیشگیری از مواد مخدر است.

وی ادامه داد: مطمئناً آگاهی و دانش لازم و شناخت مضرات و خطرات و آثار زیانبار مواد مخدر موجب مراقبت بهتر و بیشتر از بلایای این ماده افیونی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به شعر توانا بود هر که دانا بود افزود: دانایی زمینه ساز توانایی است و اگر جامعه و اقشار مختلف آموزش‌های لازم را ببیند و مهارت‌های زندگی را بیاموزند و از این اطلاعات و آگاهی‌ها در مسیر زندگی استفاده کنند کمتر دچار آسیب خواهند شد.

مظفری گفت: در روزشمار هفته مبارزه با مواد مخدر نیز به مقوله ارتقای فرهنگ عمومی، پژوهش محوری و تقویت برنامه‌های کاهش تقاضای مواد مخدر اشاره شده است که تحقق این برنامه‌ها نیز به دانش و آگاهی بیشتر نیازمند است.

وی بیان داشت : ۸۳ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت آموزش مهارت‌های زندگی برای خانواده‌ها، ۲۱۶ هزار و ۶۵۳ نفر ساعت آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد برای دانش آموزان، ۲۰۴ کارگاه آموزشی برای شش هزار و ۱۲۰ دانشجو، آموزش ۴۶ هزار نفر ساعت برای زندانیان و خانواده‌های آنان، آموزش ۴۲ هزار نفر در محیط کارگری و آموزش پیشگیری از اعتیاد برای دهیاران و اعضای شوراهای ۱۱ شهرستان  برگزار شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها