موج
کدخبر : ۳۳۴۱۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334165

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه؛

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه با بیان اینکه با اعمال محدودیت مردم به حساسیت مبارزه با شیوع کرونا بیشتر پی می برند، اظهار کرد: اعمال محدودیت ها در موارد بسیار حاد مثل برخی استان ها دیگر در بقیه موارد سخت است که اجرا شود و یا ستاد ملی و استانی هم اجازه این کار را نمی دهد لذا باید فرهنگ سازی شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان، افزود: ما باید برای مراکز تجمع از جمله مراوده خانوادگی، اداره ها و مکان های عمومی، اصناف، صنایع، مساجد و مدارس برای فاصله گذاری اجتماعی فرهنگ سازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رفع محدودیت هایی که تمام دستورالعمل های ملی و استانی در ستاد کرونا آمده است، خودمان را برای زندگی در کنار این بیماری بدون اینکه آسیبی ببینیم باید آماده کنیم زیرا چاره ای جز این نیست.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه با بیان اینکه با اعمال محدودیت  مردم به حساسیت مبارزه با شیوع کرونا بیشتر پی می برند، اظهار کرد: اعمال محدودیت ها در موارد بسیار حاد مثل برخی استان ها دیگر در بقیه موارد سخت است که اجرا شود و یا ستاد ملی و استانی هم اجازه این کار را نمی دهد.

وی ادامه داد: چاره ای نداریم جز اینکه رفتار مردم را تغییر دهیم که امری بسیار سخت است آن هم در یک مدت کوتاه که بسیار پر مشقت است.

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه افزایش ویروس کرونا بیشترین تهدیدها ناشی از مراوده خانوادگی است خاطرنشان کرد: آمار مبتلایان در این بخش بالاست که باید کنترل شود.

وی تصریح کرد: مسئولان، دهیاران، شوراها و دستگاه های اجرایی که تجمع هایی را که منجر به تهدید سلامت عمومی می شود را گزارش کنند.

کاظمی نسب یادآور شد: با استفاده از ظرفیت تکایا ، محلات و تشکل های مردم نهاد بررسی شود که مراسم های خانوادگی به چه شکل است و اگر سلامت عمومی را تهدید می کند از طریق قوه قهریه اقدام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها