موج
کدخبر : ۳۳۴۱۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334127

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمود رضا مرادی از قرارگیری کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر به‌طور متوسط روزانه ۸۰ تا ۹۰ مورد بستری جدید کرونا داریم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به استمرار شیب صعودی مبتلایان کرونا در کرمانشاه، اظهار کرد: مدت بستری هر بیمار پنج‌تا شش روز است و اگر این آمار روزانه افزایش پیدا کند، با افزایش موارد بستری مواجه خواهیم شد.

مرادی تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، در حال حاضر ۳.۳۷ نفر بستری کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در استان داریم که بالا رفتن این شاخص از عدد سه به معنای قرارگیری در وضعیت قرمز کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اشغال ۱۰۰ درصدی تخت‌های در نظر گرفته‌شده برای بیماران کرونایی در دو بیمارستان فارابی و گلستان، گفت: به‌منظور پاسخگویی به این بیماران ۴۰ تخت نیز در بیمارستان امام حسین (ع) و ۱۲ تخت ICU در بیمارستان طالقانی جهت بستری بیماران کرونایی آماده‌شده است.

وی افزود: همچنین بخش‌هایی در بیمارستان‌های شهدا، ۵۲۰ ارتش و نیروی انتظامی برای بستری بیماران کرونایی در حال آماده‌سازی است.

مرادی از افزایش جذب نیرو جهت تقویت کادر درمان استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱۵۰ پرستار با گزینش مشروط وارد سیستم شده‌اند و فراخوان ویژه جهت جذب پزشک عمومی داده‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نیروهای مسلح هم خواست تا بخش درمان آن‌ها جهت جذب متخصص داخلی، بیهوشی و عفونی همکاری کرده و از استان‌های دیگر جذب نیرو داشته باشند.

دکتر مرادی در ادامه از افزایش تعداد تست‌های کرونا در استان خبر داد و افزود: قرار است تعداد تست‌ها تا ۱۲۰۰ نمونه در روز هم افزایش یابد.

وی به استقبال گسترده مردم از انجام این تست خبر داد و با اعلام اینکه در حال حاضر دو هزار نمونه گرفته‌شده در نوبت آزمایش است، گفت: درخواست ما از ستاد کرونای استان این است که تست گیری در روزهای ۲۸ و ۳۰ خرداد انجام نشود تا نوبت جواب آزمایش خیلی طولانی نشود.

مرادی در ادامه به تعطیلات پایان هفته اشاره کرد و افزود: در سه روز پایانی هفته با توجه به تعطیلی افزایش سفر به‌ویژه به مناطق خوش آب‌وهوای استان تشدید می‌شود و نیاز است ستاد کرونای استان درزمینهٔ کنترل این وضعیت تصمیماتی داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها