موج
کدخبر : ۳۳۳۸۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333831

ولی اسماعیلی:

نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعه سدهای سینه‌سر و توسانلو تا آخر امسال باید تکمیل شود و در بودجه سال آینده ردیف اعتبار ملی برای شروع عملیات عمرانی این سدها تعریف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ولی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی در نشست مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل اظهار داشت: مطالعه سدهای سینه‌سر و توسانلو تا آخر امسال باید تکمیل شود و در بودجه سال آینده ردیف اعتبار ملی برای شروع عملیات عمرانی این سدها تعریف خواهد شد.

وی افزود: سد کلاسر از منبع اعتبار ملی مطالعه بالهارود تعیین و تکلیف شده است و با کم کردن میزان ظرفیت این سد ادامه اقدامات و کارهای عمرانی با جدیت بیشتری تداوم می‌یابد.

اسماعیلی تصریح کرد: برای حفظ آب پایدار سد گیلارلو و استفاده از  ظرفیت گردشگری دریاچه بعد از این برای این دریاچه پایاب تعریف نگردد و همچنین فاز مطالعاتی ۲ و ۳ سد توسانلو نیز باید تکمیل و بعد از تامین اعتبار عملیات اجرائی آن آغاز گردد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خصوص سد عمارت بزرگترین سد استان اردبیل نیز مطالعات قبل از سال ۸۸ مجددا بازنگری شود و سهم اراضی انگوت و گرمی دقیقا اطلاع‌رسانی شود. 

وی اظهار کرد: در صورت عدم تغییر پایاب به سمت اراضی انگوت و گرمی اجازه تخصیص آب این سد را به خاطر مشکلات اجتماعی و امنیتی که مطالبه اساسی مردم منطقه است را به هیچ شهرستانی ازجمله هوراند، اصلاندوز و اردبیل را نخواهم داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها